niedziela, 22 września 2024 22:25
Reklama
Reklama

Mieszkaniec powiatu tczewskiego stracił 120 tysięcy złotych wskutek oszustwa

Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność i radzą, jak nie dać się oszukać.
  • Źródło: KPP Tczew
Mieszkaniec powiatu tczewskiego stracił 120 tysięcy złotych wskutek oszustwa

42-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego padł ofiarą oszustwa, w wyniku którego stracił 120 tysięcy złotych. Mężczyzna otrzymał telefon od osoby podającej się za pracownika banku. Oszust poinformował go, że ktoś próbuje wykonać podejrzane transakcje na jego koncie bankowym. Zaniepokojony 42-latek, chcąc zabezpieczyć swoje środki, postępował zgodnie z instrukcjami oszusta.

Podszywający się pod pracownika banku oszust nakłonił mężczyznę do wypłaty gotówki z konta i ponownego zdeponowania jej przy użyciu kodów BLIK. Przekonany o konieczności takiego działania, mieszkaniec powiatu tczewskiego stracił w ten sposób 120 tysięcy złotych. Policja apeluje o wzmożoną ostrożność i przypomina, aby zawsze weryfikować tożsamość osób kontaktujących się w sprawach finansowych oraz nigdy nie udostępniać swoich danych ani kodów osobom trzecim.


Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców o szczególną ostrożność. Nigdy nie udzielajmy informacji o swoich finansach przez telefon, nawet jeśli rozmówca wydaje się wiarygodny. Prawdziwi pracownicy banków nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy w taki sposób.

Aby uniknąć stania się ofiarą oszustwa, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

·        Nigdy nie podawaj danych do logowania na konto bankowe przez telefon.

·        Nie udostępniaj kodów blik ani innych metod płatności osobom, których nie znasz.

·        W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu, natychmiast skontaktuj się z bankiem bezpośrednio, używając oficjalnych numerów kontaktowych.

Dodatkowo warto wiedzieć, że:

Metoda oszustwa na blik polega na wyłudzeniu kodów blik, które umożliwiają natychmiastowe transfery pieniędzy. Oszuści często podszywają się pod naszych przyjaciół lub członków rodziny, wysyłając wiadomości przez komunikatory internetowe. Proszą o szybkie przelanie pieniędzy, twierdząc, że znajdują się w trudnej sytuacji.

·        W przypadku otrzymania podejrzanej prośby o pieniądze, skontaktuj się bezpośrednio z osobą, która rzekomo wysłała wiadomość, aby upewnić się, że prośba jest prawdziwa.

·        Nie klikaj w linki ani nie instaluj aplikacji przesłanych przez nieznane osoby.

·        Zawsze zgłaszaj podejrzane wiadomości i telefony do swojego banku lub na Policję.

Przypominamy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Współpracujmy z policjantami, informując o podejrzanych telefonach i wiadomościach, aby wspólnie przeciwdziałać oszustwom i chronić nasze oszczędności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Miasta w malarstwie Sashko Balabai'a, artysty naiwnego, reżysera filmowego Miasta w malarstwie Sashko Balabai'a, artysty naiwnego, reżysera filmowego W Fabryce Sztuk zostanie zaprezentowana kolejna wystawa malarstwa współczesnego.Sashko Balabai (ur. 1971, Charków) – artysta naiwny, reżyser filmowy, artysta audiowizualny, członek Ukraińskiej Akademii Filmowej, fotograf, dziennikarz, wolontariusz.  Brał udział w wielu wystawach i projektach artystycznych. Pracuje w swoim własnym stylu, który krytycy sztuki nazwali „bąbelkowy naiw” lub „sztuka akustyczna”. Na wystawie zobaczymy wykonane tą techniką miasta, m.in. Tczew, Sopot, Poznań, Malbork, Paryż, Budapeszt, Mariupol.„Chcę żeby moje obrazy wywoływały u ludzi jasne i pozytywne emocje. To właśnie w poszukiwaniu pozytywnych emocji zanurzyłem się w malarstwie po ciężkiej depresji podczas kwarantanny. Ta arteterapia pomaga mi przetrwać chwile społecznej próżni i powrót do udanej twórczości. Pomysły na obrazy odnajduję w codzienności – to są wspomnienia z dzieciństwa, inspiracje w czasie zwiedzania wystaw sztuki, ciekawych wydarzeń, podróży. Na każdym moim obrazie są kolorowe bąbelki przypominające piłki w suchym basenie dla małych dzieci, dla mnie to symboliczny powrót do spokojnego i szczęśliwego dzieciństwa, chwile spokoju i miłości. Ponadto jeżeli przez dłuższy czas oglądasz moje obrazy – to możesz usłyszeć szelest bąbelków”. S. Balabai  10.09/godz. 18.00 – wernisaż wystawa czynna do 30.09 godziny otwarcia: pon. -pt. 8.00-18.00, sob., niedziela 10.00-16.00 Fabryka Sztuk, Tczew, ul. 30 Stycznia 4 wstęp bezpłatny Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.09.2024 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 30.09.2024 18:00
Reklama
Reklama