Reklama
sobota, 8 lutego 2025 13:50
Reklama
Reklama

„Bazuna” ponownie zawita do Owidza!

Już w najbliższy weekend w Owidzu odbędzie się 52. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”. To wyjątkowe wydarzenie cieszy się corocznie ogromnym zainteresowaniem miłośników fantastycznej, wpadającej w ucho i przyjaznej pokoleniom muzyki.
„Bazuna” ponownie zawita do Owidza!

Trwają intensywne prace organizacyjne związane z kolejną 52. edycją Bazuny. To już wkrótce – w ostatni weekend czerwca, w plenerze, na żywo – w przepięknym Grodzisku Owidz. Bogaty repertuar, znakomici wykonawcy, przyjazna atmosfera w bazunowej „krainie łagodności”. Wstęp na wszystkie koncerty bezpłatny. Można także biwakować, bawić się przez kilka dni i nocy oraz cieszyć się wolnością, melodyjnym życiem.
W tegorocznym przeglądzie konkursowym zgłosiło się 65 wykonawców z całej Polski. Laureaci głównych nagród wystąpią podczas Bazuny w Owidzu i wezmą udział w superkonkursie o Nagrodę Publiczności.

 

W przepięknym plenerze grodziska
Przegląd piosenki Bazuna w swym zamyśle powstał jako sceniczny obraz turystycznego szlaku, niosący z sobą ideę wspólnego śpiewania, przeniesionego z wędrownych plenerów i nocnych ognisk w światło sceny. Ta niezwykła impreza kulturalna odbędzie się w tym roku, u progu lata, w przepięknym plenerze Grodziska Owidz, gdzie znajduje się zrekonstruowany XI-wieczny gród. W tym magicznym miejscu, na scenie przestronnego amfiteatru, ozdobionego bazunową scenografią (autorstwa Magdaleny Batko), wystąpią uczestnicy i goście tegorocznego festiwalu piosenki turystycznej. 
Grodzisko ma rozbudowaną infrastrukturę turystyczną – gastronomię, plac biwakowy, parkingi i przystań kajakową na Wierzycy. Przez wszystkie dni na miejscu imprezy trwać będzie Jarmark na Podgrodziu, oferujący miejscowe rękodzieło i kulinaria. W piątek, 28 czerwca staraniem imprezy – partnera Kajakodajni – ruszy kajakowy Spływ na Bazunę. Przez całą imprezę w godzinach dziennych czynna będzie ekspozycja plenerowa Grodziska, zachęcając uczestników wydarzenia do zapoznania się z historią tego wyjątkowego miejsca. Będzie także „Kącik ornitologiczny” (przygotowany przez miłośników ptaków - Trójmiejską Grupę OTOP) przybliżający tajniki życia ptaków, wprowadzający w życie ideę piosenki niesionej w górę skrzydlatym słowem.

Ponad pół wieku bazuny 
Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna ma charakter otwarty, udział biorą wykonawcy z całego kraju – w licznych koncertach oraz części konkursowej.
- „Bazuna” organizowana jest nieprzerwanie od ponad półwiecza, cieszy się dużą popularnością wśród publiczności, fanów oraz uczestników – tych znanych z dawnych lat oraz ciągle przybywających nowych zespołów, grup oraz młodych piosenkarzy, w tym środowiska harcerskiego – mówi Ryszard Markowski, od bardzo wielu lat niestrudzony, główny organizator „Bazuny”.
Przypomnijmy zainteresowanym tą kultową - nie tylko na Pomorzu – imprezą łączącą brać turystyczną, rajdową, odpoczywającą w plenerze, na trasie, przy ognisku - że to już 52. edycja. Pierwsza impreza odbyła się jesienią 1971 r. w dawnej Sali Teatralnej KSW „Żak” w Gdańsku (obecnie siedziba Rady Miasta). Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie – objazdowo, plenerowo w różnych miejscach Pomorza (Kaszub, Kociewia, Powiśla). 

Jedyna w Polsce impreza wędrująca 
„Bazuna” jest jedyną w Polsce imprezą wędrującą, wzorem studenckiego turysty, przemierzającą szlaki i odwiedzającą interesujące miejsca. Domem piosenki stał się niejeden pomorski zamek, starosłowiańskie położone nad rzeką grodzisko, Jantarowe Wybrzeże, harcerska baza obozowa czy kompleks campingu, otoczenie kaszubskiego jeziora oraz sopocka plaża, ze sceną usytuowaną na wodzie. Bazuna gościła na Kaszubach, Powiślu i Kociewiu. Pięćdziesiąty, jubileuszowy Przegląd odbył się w lipcu 2022 r. na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej. To było wielkie wydarzenie – artystyczne, integracyjne, organizacyjne. Publiczność wybrała piosenki 50-lecia „Bazuny”, w tym główną – „Majster Bieda” (legendarnego barda Wojtka Bellona i „Przyjaciół Bukowiny” , dziś „Wolnej Grupy Bukowina”).
- „Bazuna” kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej, i przekazuje je kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta - podkreśla Janusz Wikowski, który z „Bazuną” jest związany od pierwszej edycji w „Żaku”. - Piosenka rajdowa, przeniesiona wprost z turystycznego szlaku na scenę dominowała w pierwszych edycjach. Przegląd stał się szerokim muzycznym forum – od wielogłosowych harmonii, poprzez brzmienia folk, ballady rockowe i formy kabaretowe po piosenkę autorską i poezję śpiewaną. Wyróżnikiem „Bazuny” jest piosenka - możliwa do zanucenia, wspólnego zaśpiewania, a także tańca. Dominuje jednakże motyw rajdowy - utwory już znane i nowe, przywołujące melodią i słowami górski szlak, wędrówkę i rajdowe ognisko - przybliża.

Bogaty program wydarzenia
Szefem programowym jest od wielu lat Marek Skowronek, niezwykła osobowość - bardzo znana, lubiana i doceniana w środowisku muzycznym.
- Przegląd „Bazuna” jest coroczną kulminacją akustycznej folkowej piosenki, wydarzeniem tworzonym w gdańskim środowisku politechnicznym - mówi Marek Skowronek. - Utworzony w roku 1971 jako sceniczny obraz turystycznego szlaku, urósł do rangi szerokiego forum piosenki o akustycznym mianowniku, adresowany twórczym osobom w piosenkach ukazujących siebie i świat.
Nasze forum młodych wykonawców przynosi im informację o nowych konkursach i koncertowych wydarzeniach, dając perspektywy rozwoju. Sam Przegląd jest niezapomnianym weekendem szczelnie wypełnionych dni piosenką. Bywalcy twierdzą, że w tym czasie zdają się oddychać bardziej świeżym, ożywczym powietrzem, przy piosence, uzyskując pogodę, uśmiech i radość z każdego nadchodzącego dnia – opowiada Skowronek. 

Czołówka lubianych i znanych wykonawców
Ryszard Markowski zapewnia, że jak w latach poprzednich, także w tym roku została do występów w koncertach zaproszona krajową czołówkę bardzo lubianych i cenionych grup muzyczno- wokalnych oraz uznanych artystów wywodzących się z półwiecznych Przeglądów Bazuny. Będzie to wielka uczta dla miłośników dobrej muzyki oraz możliwość prezentacji swoich danych przebojów i nowych piosenek przez goszczących na Bazunie wykonawców i zespołów.
Wystąpią m.in.: Grupa Muzycznego Wsparcia, Maciej Służała, Łukasz Majewski i Łukasz Nowak, Trzecia Miłość, Marzena Nowakowska (koncert specjalny z okazji 10-lecia na scenie), Małgorzata Lipińska, Piotr Rzeczkowski, Vatra, Wagabundy, grupa Labolare (świętująca swój jubileusz 50-lecia na scenie), Atlantyda, Anna Ciaszkiewicz (ballady), Kinga Wylęgły oraz niesamowity muzyk z Kaszub (grający m.in. na instrumencie „bazuna”) - Janusz Świątkowski i grupa Pleskota z Chmielna.
W nocnym maratonie (sobota) wstąpią m.in. czołowe, lubiane nie tylko przez bazunową publiczność, zespoły: Słodki Całus od Buby (na czele z Krzysztofem Jurkiewiczem), Mała Caryna, Czerwony Tulipan, czy Trzeci Oddech Kaczuchy.
Podczas trwania Festiwali odbędzie się także specjalny koncert pt. „Słowiańska Dusza” - śpiewanie dawnych pieśni a także – już tradycyjnie wspólne śpiewanie kultowych, popularnych piosenek turystycznych „Studencka Nuta” (wędrowne melodie – prowadzone przez zespół Wagabundy).

Weekend w przyjaznej atmosferze 
Jak mówi rzecznik Przeglądu Janusz Wikowski, udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny” cieszy się zwykle wielkim zainteresowaniem odbiorców - miłośników dobrej, pogodnej muzyki.
- Pola biwakowe obok Grodziska już jest zamówione, miejsca jest bardzo dużo. Także mieszkańcy Starogardu i okolic, a także spędzający wakacje w okolicznych ośrodkach wypoczynkowych będą mieli wielką atrakcję – zapewnia J. Wikowski. 

Konkurs Piosenki
Integralną częścią „Bazuny” jest konkurs piosenki. W tej części wystąpią wykonawcy - laureaci i wyróżnieni - ocenieni przez jury na podstawie przeglądu wcześniej zgłoszonych utworów.
W zrealizowanym online konkursie wzięło udział 65 wykonawców z całej Polski. Laureaci głównych nagród wystąpią podczas Przeglądu i będą brać udział w superkonkursie widowni - Nagrodzie Publiczności. Głównymi nagrodami są: tytuł najlepszego wykonawcy (solisty bądź zespołu) i wyróżnienia; tytuł Rajdowej Piosenki Roku za utwór o szczególnych walorach turystycznego przeboju; najlepsza interpretacja piosenki znanej; Nagroda Publiczności. 
- Mamy nadzieję, że tegoroczna „Bazuna” wyłoni nowe przeboje, pozwoli ujawnić talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej. Udział w konkursie ma bowiem charakter otwarty - dla młodzieży, studentów, harcerzy i ludzi ciągle czujących się młodymi. Tak, jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe mają być zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju oraz konstruowania autorskiego programu – mówi Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”.

Wstęp bezpłatny 
Warto podkreślić, że wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Jak zwykle, „Bazuna” nie ma bowiem charakteru komercyjnego. Koszty organizacyjne, techniczne są pokrywane z funduszy darczyńców i sponsoringu. Natomiast organizatorzy – miłośnicy i popularyzatorzy piosenki turystycznej – działają na zasadzie wolontariatu.
Organizatorami są: Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno- Artystyczne Bazuna, Stowarzyszenie Absolwentów PG, Studencki Klub Turystyczny PG FIFY, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Grodzisko.
Patronat honorowy objęli: Rektor Politechniki Gdańskiej, Prezydent Miasta Starogard Gd., Starostwo oraz Gmina Starogard Gd.


Szczegółowy program „Bazuny” dostępny jest na stronie: www.bazuna.org.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie ***CLOSTERKELLERClosterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny styl, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się od innych zespołów w pierwszej lidze polskiego rocka. Choć gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory (takie jak "Violette", "Cisza w jej domu", "Ogród półcieni" czy "Viridiana"), ma na koncie także przeboje, które na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka ("Władza", "Agnieszka", "Scarlett", "Na krawędzi", "W moim kraju" czy niezwykła ballada "Czas komety").Zespół jest nieprzerwanie bardzo aktywny koncertowo od ponad 30 lat, a jednak każdy ich koncert brzmi energetycznie i świeżo tak jakby czas o nich zapomniał. Nie inaczej będzie na trasie Abracadabra Tour 2024, podczas której zespół oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przedpremierowo próbkę materiału, który w przyszłości znajdzie się na kolejnym - jedenastym już - albumie studyjnym.***STATE OF MINDZespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie sensu, miłości, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty.Dzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncer Closterkeller + State of Mind - koncert8 lutego 2025 godz. 19:00BILETY: Przedsprzedaż - 60 zł , w dniu koncertu - 70 zł /sprzedaż na bramce/https://www.biletomat.pl/.../closterkeller-state-of-mind.../Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.02.2025 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.02.2025 21:00
ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe 24-28 lutego 2025r.Zapraszamy na Artystyczne Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Sztuki. Instruktorzy przgotowali atrakcyjne warsztaty dla dzieci. W tym roku ferie będą kręcić się wokół tematyki robotów, sztucznej inteligencji i morza możliwości oraz zagrożeń, jakie są z tym związane. Przenieście się z nami do przyszłości! Nie obędzie się bez zajęć Minecrafta.Zapraszamy w podróż, gdzie robot może być najlepszym przyjacielem – nie człowieka, ale sympatycznego psa, gdzie J@ś i M@łgosia będą musieli przeciwstawić się AI Jadze, a dzieciaki chodzą do szkoły z androidem. To wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas filmach i spektaklu, oprócz tego zapraszam na warsztaty z druku 3D, minecrafta oraz zajęcia taneczne. Ci z Was, którzy lubią coś tworzyć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Świat przyszłości – ludzie i roboty”.Na wszystkie zajęcia, filmy i spektakl obowiązują zapisy. START ZAPISÓW – 22 stycznia 2025r. godz. 10.00 Warsztaty taneczne Hip-Hop24 lutego 2025r. g.11.00, g.12.00, g.13.00Zapraszamy wszystkie dzieci na energiczne i pełne rytmu warsztaty hip-hopowe! To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych nauczyć się nowych ruchów, poznać kulturę hip-hopu i spędzić czas w kreatywnej atmosferze.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 do 17 latLiczba uczestników : 20 osób w grupieMiejsce: Sala taneczna na tarasieWstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757  Warsztaty Minecraft25 – 28 lutego 2025r. g.15.00, g.16.00, g.17.00, g.18.00Uczestnicy warsztatów Minecraft oprócz szeregu wyzwań związanych z korzystaniem z bloków komend będą mogli podjąć zdrową rywalizację w przeróżnych konkurencjach, w których przewodnim motywem będą roboty. Konieczna jest umiejętność czytania i pisania, ponieważ duży nacisk położymy na programowanie bloków.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 lat do 17 latLiczba uczestników :  6 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów- Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757 „J@ś i M@łgosi@”– spektakl dla dzieci /Teatr Czwarte Miasto26 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 10 złAutorska wersja bajki na motywach braci Grimm. Las oraz słodycze z klasycznej wersji zastąpione zostały zagrożeniami cyfrowymi. Zanurzając się w świat internetu Jaś i Małgosia będą musieli stawić czoła wyzwaniom i korzystając z pomocy mieszkańców cyber świata odnaleźć wiedźmę AI Jagę - sztuczną inteligencję, z którą będą musieli się zmierzyć. Czy uda im się wrócić bezpiecznie do realnego świata? Czy możliwe jest znalezienie przyjaźni w cyfrowym świecie? Tego właśnie dowiecie się z Naszej autorskiej bajki J@ś i M@łgosi@. Serdecznie zapraszamy na pełen przygód spektakl teatralny wykorzystujący nowe media i poruszający tematy zagrożeń płynących z Internetu.  Scenariusz: Piotr Srebrowski, Martyna JanczewskaReżyseria: Piotr SrebrowskiObsada: Martyna Janczewska, Jakub PiprowskiMuzyka: Sówka SowińskaProjekt lalek Jasia i Małgosi: Olga Ryl-KrystianowskaWideo: Łukasz Rat CzerwińskiObrazy: Beniamin Straszewski Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci od 6 lat.Czas trwania spektaklu: 45min + rozmowa z widzami (60min)Zapisy na spektakl – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Pies i robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 zł Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.Jak się skończy ta przygoda?„Pies i robot” reż. Pablo Bergerkraj produkcji Hiszpania/Francja 2023gatunek animowanyczas trwania 102 mindystrybucja w Polsce: Best Film COKategoria wiekowa od 9 lat. Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Mój brat robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 11.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 złŚwiat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, humanoidalne androidy. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej nowego modelu. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem, nawet gdy wygląda jak człowiek?„Mój brat robot” reż. Frederik NørgaardProdukcja: DaniaCzas trwania: 84 minKategoria wiekowa 10+ Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 Warsztaty RoboLab: Druk 3D i Lego27 – 28  lutego 2025r. g. 9.00, g. 11.00, g.13.00Zapraszamy na fascynujące warsztaty, podczas których połączymy magię nowoczesnych technologii z kreatywnością i nauką! Nasze zajęcia to idealne miejsce dla młodych inżynierów i wynalazców, którzy chcą odkryć  robotyki oraz możliwości, jakie daje druk 3D.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 6 do 15 latLiczba uczestników: 5 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów - Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757   „Świat przyszłości – ludzie i roboty”  - konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznympt. „Świat przyszłości – ludzie i roboty”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z  Powiatu Tczewskiego.Tematem konkursu jest Świat przyszłości – ludzie i roboty. Uczestnicy konkursu wyobraźcie sobie i namalujcie świat przyszłości, w którym funkcjonują roboty i ludzie.Przedstawcie świat, w jakim chcielibyście żyć. – zachęca Marta KrynickaW konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3przy wykorzystaniu następujących technik do wyboru:rysunek, praca malarska kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny).Każda praca powinna być opisana: Imię i nazwisko uczestnika, , Kategoria: klasy 1-3 lub klasy 4-6, nazwa szkoły, kontakt telefoniczny do opiekuna lub nauczycielaPrace należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2025.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 marca 2025. Wyniki konkursu dostępne będą na stronie www.ckis.tczew.pl i Facebooku CKiS. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. REGULAMIN dostępny jest na stronie internetowej CKiS.Informacji o konkursie udziela: Marta Krynicka, tel. 535-368-105, e-mail [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.02.2025 09:44 – Data zakończenia wydarzenia: 27.02.2025 13:00
ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki Chciałbyś wziąć ptasznika do ręki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? Przyjdź na Wystawę Pająków w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zabierz swoje pociechy, przyjaciół lub drugą połówkę i zrealizujcie wspólnie to marzenie!WYSTAWA PAJĄKÓW I SKORPIONÓW18.02 - 2.03.2025 godz. 10.00 - 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: od 20 złTermin wystawy: od 18 lutego do 2 marca 2025Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00Odwiedź Wystawę Pająków i zobacz na żywo:legendarne CZARNE WDOWY (Latrodectus sp.) - jedne z NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH pająków na Ziemi,Theraphosa stirmi - jednego z NAJWIĘKSZYCH pająków na świecie,skorpiony, które zmieniają swój kolor pod wpływem... światła UV!Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie na Ciebie czekają!Na Wystawie Pająków będziesz mieć możliwość wzięcia ptasznika na ręce i szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia!O każdej pełnej godzinie, prowadzone są także fascynujące prelekcje, z których dowiesz się więcej na temat interesujących Cię gatunków pajęczaków. Prelegenci Wystawy Pająków opowiadają o nich z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Dzięki ich słowom szybko pozbędziesz się arachnofobii i zapragniesz potrzymać ptasznika na ręce! Cennik biletów:normalny: 24 złulgowy: 20 złwycieczki szkolne: 16 zł (minimalnie 10 osób)rodzinny: 68 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),dzieci w wieku do 4 lat - wejście GRATIS (nie dotyczy grup zorganizowanych).Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online na stronie: https://www.wystawapajakow.pl/aktualne-wystawy/Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: tel. +48 780 758 476, e-mail: [email protected]Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.02.2025 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.03.2025 18:00
Reklama
Reklama