sobota, 23 listopada 2024 09:07
Reklama
Reklama

Tczewska Noc Muzeum. Wystawy malarstwa, rzeźby, warsztaty malowania światłem. Otworem Atelier Jarosława Kukowskiego i wieża ciśnień

Jak co roku w Tczewie podczas Nocy Muzeów nie brakowało warsztatów, wystaw i animacji dla dzieci (street art ekipy TUSE Piotra Jaworskiego). Dorośli mogli także korzystać z warsztatów, w których prezentowano sztuki, wykorzystujące techniki odbicia. Były warsztaty monotypii, cyjanotypii (technika fotograficzna wykorzystująca światłoczułość soli żelaza), malowanie światłem, rzeźbienia w owocach, gry i zabawy. Drugie kolejki ustawiały się do karykatur. Zdaniem organizatorów w tym roku gości było jeszcze więcej niż podczas ubiegłorocznej „Nocy”.
Tczewska Noc Muzeum. Wystawy malarstwa, rzeźby, warsztaty malowania światłem. Otworem Atelier Jarosława Kukowskiego i wieża ciśnień

Autor: W. Mocny

W głównych holach Fabryki Sztuk prezentowano interesujące obrazy i podświetlane rzeźby, zatopione w żywicy syntetycznej ramach „Retrospektywy” Jacka Kornackiego.


 

- Oceniamy tegoroczną „Noc Muzeów”, jako bardzo udaną. Szacujemy, że Fabrykę Sztuk odwiedziło 3,5 – 4 tys. gości – ocenia Kamila Gillmeister. - Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nasze warsztaty. W pewnym momencie nawet zabrakło nam materiałów do pracy. Tylu było chętnych! Popularnością cieszył się zwłaszcza warsztat „Przyrodnicze stoły” w ramach, którego wykonywano pracę w technice cyjanotypii. Rodzice z dziećmi chętnie korzystali z nauki malowania na ceramice Magdaleny Tkaczyk oraz stoisk rzeźb, karykatury i monotypii. Duże wrażenie na naszych gościach zrobił proces wypalania ceramiki w technice „żywego ognia”, zwłaszcza moment posypania trocinami i powstawania charakterystycznych pęknięć. Warto odwiedzić wystawę prof. Jacka Kornackiego, który zaprezentował rzeźby i obrazy namalowane farbami UV, na dwóch piętrach Fabryki Sztuk. Interesujące są zwłaszcza krzyże zatopione w parafinie i inne zatopione w żywicy syntetycznej.


 

W sobotni wieczór odbył się także spacer ulicami Starówki śladami gotyckich pozostałości. Tę część poprowadził Łukasz Brządkowski w podwójnej roli, tym razem także jako prezydent Tczewa.


 

Otworem stały też Muzeum Wisły wraz z centrum szkutniczym w osobnym skrzydle. Otworem stało atelier Jarosława Kukowskiego i... wieża ciśnień, po której oprowadzali zwiedzających bracia i siostry kurkowe w sarmackich strojach. Imponowały dyplomy z wystrzelanymi pierwszymi miejscami, a jeszcze bardziej ciekawe historie na temat dawnych i współczesnych czasów, które snuli dla swoich gości gospodarze.


 

(tomm)/fot. W. Mocny


Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kabaret Ani Mru-Mru - grafika www NOWY TERMIN Kabaret Ani Mru-Mru - grafika www NOWY TERMIN ZMIANA TERMINU KABARET ANI MRU-MRU w premierowym programie „Mniej więcej” . Przekazujemy komunikat od Organizatora występu Kabaretu Ani Mru Mru – Scena Studio Jacek Pawlewski:W związku z chorobą w rodzinie jednego z członków Kabaretu, występ planowany na 26 października 2024r. zostaje przeniesiony na inny termin – 19 stycznia 2025r /niedziela/ godz. 17.00 Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. W przypadku, gdyby nowy termin Państwu nie odpowiada - bilety można zwrócić. ZWROT BILETÓW:Osoby, które zakupiły bilety online przez system sprzedaży Interticket.pl otrzymają zwrot środków na konto bankowe. Wymagany jest kontakt /e-mail/ z interticket.plosoby, które zakupiły bilety w Kasie CKiS - zapraszamy do kasy po zwrot środków finansowych.osoby, które zakupiły bilety przez inne systemy sprzedaży – biletyna.pl, kupbilecik.pl – prosimy o kontakt e -mail z tymi bileteriamiPrzepraszamy za utrudnienia! ***Historia kabaretu ANI MRU-MRU nie jest długa, bo kabaret nie jest aż taki stary. Powstał tak naprawdę we wrześniu 1999 roku. Skład: Marcin Wójcik, Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek.Kabaret ANI MRU-MRU wystąpi w Tczewie z najnowszym programem „Mniej więcej”! W nim nowe oblicze kabaretu i nowe niesamowite skecze, których długo nie zobaczycie w telewizji!\\  Nowy termin Kabaretu Ani Mru-Mru19 stycznia 2025r /niedziela/ godz. 17.00Data rozpoczęcia wydarzenia: 19.01.2025 17:00 – Data zakończenia wydarzenia: 19.01.2025 22:00
Reklama
Reklama