Ponad 2-godzinne spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez kandydata swojego życiorysu i dokonań w działalności społecznej oraz samorządowej, a także nawiązaniu do wizji miasta. Łukasz Brządkowski podkreślił, że Tczew musi stać się miastem czystym, bezpiecznym i zielonym - skrytykował przy tym obecną politykę władz miejskich objawiającą się m.in. stopniową likwidacją koszy na śmieci, likwidacją Centrum Monitoringu i nieskuteczną walką z wandalizmem, a także degradacją zieleni w mieście.
Wskazał także na kluczowe jego zdaniem do zrealizowania w mieście inwestycje. Są to: reaktywacja Centrum Monitoringu, rewitalizacja Parku Miejskiego wraz z remontem Amfiteatru (wbrew proponowanemu przez prezydenta Pobłockiego zastąpieniu amfiteatru „sceną letnią”), remont basenu przy ul. Wojska Polskiego i jego rozbudowa o elementy typowe dla aquaparku, a także remont ulicy Bałdowskiej. Odnośnie ostatniej inwestycji, kandydat na prezydenta Tczewa skrytykował odrzucenie przez władze miasta petycji 500 mieszkańców o wybudowanie chodnika wzdłuż działek przy ul. Bałdowskiej.
W następnej części spotkania, udzielono głosu mieszkańcom, którzy mogli zadawać pytania. Poruszone zostały takie tematy, jak wsparcie dla sportu i organizacji pomocowych, bezpieczeństwo i komunikacja miejska.
Emocje wzbudziło pytanie o kolportowane przez sztabowców PnP pogłoski o powiązaniach Łukasza Brządkowskiego z ugrupowaniami politycznymi. Ten odpowiedział, że nigdy nie był członkiem ani sympatykiem żadnej partii, a także nie zabiega o poparcie któregolwiek z ugrupowań. Podkreślił potrzebę uwolnienia samorządu od naleciałości ogólnopolskiej polityki i wskazał, że to Porozumienie na Plus, choć oficjalnie bezpartyjne, przed drugą turą ochoczo korzysta ze wsparcia polityków Platformy Obywatelskiej.
Padło również pytanie o personalia i stanowisko Wiceprezydenta ds. Społecznych. Jeśli Łukasz Brządkowski zostanie wybrany na prezydenta, to funkcję tę obejmie Joanna Grabowska - była Dyrektorka Centrum Kultury i Sztuki, obecnie pracująca w Biurze Prezydenta ds. Kultury w Gdańsku, a także pełniąca funkcję rzeczniczki Konsulatu Honorowego Republiki Mołdawii i wykładająca na Uniwersytecie Gdańskim. Na spotkanie przybyło bardzo wielu mieszkańców miasta. Po dwóch godzinach rozmów zakończono część oficjalną, wykonano grupowe zdjęcie, a Łukasz Brządkowski jeszcze przez kilkanaście minut odpowiadał na pytania zainteresowanych mieszkańców."
Opr. (red.)/Fot. Artur Wirkus
Napisz komentarz
Komentarze