Reklama
środa, 22 stycznia 2025 07:39
Reklama
Reklama

Ruszyła kampania wyborcza do samorządów, również w Tczewie

Jak do tej pory kampania wyborcza do samorządu w Tczewie przebiega raczej niemrawo. Mnie osobiści bardzo to dziwi, ponieważ wydawać by się mogło, że sprawy lokalne są najważniejsze. Być może komitetom i ich kandydatom wystarczy pokazanie facjaty na jakimś banerze i będzie to dla nich tak przekonujące, iż wszyscy padną na kolana. Otóż nie padną. Pokazuje to mizerotę lokalnych „elyt” i utwierdza mnie w przekonaniu, że miasto nie przypadkiem znalazło się w gronie najbiedniejszych miast regionu, a stan miasta to głęboka stagnacja.
  • Źródło: Gazeta Tczewska

Natomiast cieszy jedno. Powstała nowa inicjatywa, a mianowicie Komitet Obywatelski Jan Kulas 2024, który przedstawił bardzo profesjonalny i ciekawy program dla Tczewa na lata 2024-2029. Przeczytałem go dwukrotnie, składa się z 50 merytorycznych punktów (Zadań Programowych dla Tczewa), które dają światełko w tunelu dla naszego miasta pod warunkiem, że nastąpi zmiana prezydenta miasta. Warto przytoczyć te, które mnie osobiście bardzo zainteresowały.

Bezpieczeństwo. Bezspornym jest fakt, że mamy agresywnego sąsiada, czyli Rosję i nareszcie ktoś pomyślał, aby zająć się tym problemem na poważnie w naszym mieście. Do granicy z Rosją mamy tylko około 100 kilometrów. Na pewno jest to bardzo cenna inicjatywa, ponieważ da mieszkańcom pewne poczucie bezpieczeństwa. Szczegóły podano w programie.

Kolejne zadanie programowe, które szczególnie mnie zainteresowało (zważywszy na mieszkanie na Bajkowym), to rozwiązanie problemu rozprzestrzeniającego się fetoru nad miastem z wysypiska śmieci. Uważam, że problem jest bardzo poważny, a dotychczasowi włodarze i radni całkowicie przez lata unikali tego tematu,  jakby problem nie istniał. Osobiście doświadczam tego problemu, a fetor okresowo jest tak dokuczliwy, że zjedzenie obiadu przy otwartym oknie jest niemożliwe. Czy jest to obojętne dla naszego zdrowia? Nie wiem? 

Kolejny bardzo ciekawy punkt w programie, to zagospodarowanie kanału Młyńskiego (Milen) dla potrzeb rekreacji. Uważam, że jest to świetny pomysł. Tego typu miejsca w przestrzeni miejskiej na świecie pełnią bardzo ważne funkcje społeczne i integracyjne, a osiedle Suchostrzygi to pustynia. Jeżeli jestem przy tym punkcie, to również projekt „Zielone Suchostrzygi” jest strzałem w dziesiątkę. Kolejny świetny punkt to mini bazary, gdzie działkowcy i okoliczni rolnicy będą mogli sprzedawać swoje płody. W obszarze kultury jest również wiele ciekawych pomysłów. O amfiteatrze osobiście pisałem już wielokrotnie, więc podam inny przykład, który mi się osobiście bardzo podoba, a mianowicie budowa muszli koncertowej, jako otwarta scena dla młodych na zapleczu domu kultury. Kiedyś taka istniała i była świetnym pomysłem, rozwiązaniem. Inny mały punkcik, ale przykuł moją uwagę, a mianowicie stworzenie sieci miejsc do wypoczynku, grillowania, itd. Bardzo dobry pomysł, w tym zakresie również Tczew to pustynia. Ciekawy i ambitny punkt to budowa uniwersalnej hali lekkoatletycznej. Obiekt, jakiego brakuje w mieście i okolicy, który może służyć społeczności sportowej i mieszkańcom przez cały rok.

Punktów jest wiele i zachęcam do przeczytania całego programu, bo jest ciekawy dający szansę miastu.  Dlatego nie rozumiem zachowań niektórych osób, które w bezczelny sposób atakują Pana Jana Kulasa, kandydata na prezydenta Tczewa, który jest również twarzą tego programu. Poziom agresji i zbydlęcenia jest niewiarygodny. Inwektywy, jakie padają pod adresem Pana Jana są na poziomie rynsztoku. Nie wiem czy jest to efekt uszkodzenia mózgu przez wódę, czy jakaś zaćma mózgowa związana z jakimiś profitami i mamoną, czy po prostu problemy związane z chorobą psychiczną lub głębokimi kompleksami, albo hejtowanie przez konkurencję polityczną. Najlepsze jest to, że tym ludziom wydaje się, iż są anonimowi w Internecie. Jestem za burzliwą i merytoryczną polemiką nad programem i w większości komentarzy taka właśnie jest, ale niestety zdażają się prymitywne osobniki, które mają gdzieś mieszkańców i miasto.       

[email protected]

https://www.facebook.com/olek.wojciechowski.1829


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie GRA RODZINNAPoszukajmy zimy w Tczewie.12 stycznia w godz. 10.00-16.00 odbędzie się gra miejska adresowana do dzieci. Motyw przewodni – to jeden z zimowych obrazów Piotra Bruegla, którego kopię można oglądać w Galerii Henryka Kudzio. Początek gry w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, a koniec w kamienicy przy ul. Podmurnej 15. Orientacyjny czas na wykonanie zadań: 45 minut. Do wygrania kubki i inne gadżety Fabryki Sztuk. WARSZTATY RODZINNEOd wielu lat w Fabryce Sztuk organizowane są sobotnie warsztaty. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki / młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie – to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.Terminy:11.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – serce z wikliny papierowej18.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – plastyczna niespodzianka25.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – malowanie na szkleRaz w miesiącu organizowane są też spotkania dla młodych miłośników najsłynniejszych klocków świata. 26 stycznia o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 12 na budowanie z klocków. Obowiązują zapisy telefoniczne: 607 471 550 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 11.01.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 25.01.2025 15:00
Reklama