piątek, 6 czerwca 2025 04:42
WAŻNE!
Reklama

Urodziny Biegającego Tczewa „Wszyscy Jesteśmy Hallerczykami” Bulwar Wisła Tczew

Ostatni bieg tczewskich parkrunowców odbył się pod znakiem 11 urodzin grupy biegaczy oraz rocznicy wyzwolenia Tczewa przez wojska gen. Józefa Hallera. Bieg „Wszyscy jesteśmy Hallerczykami” odbył się tradycyjnie o godz. 9.00 na Bulwarze Nadwiślańskim.
Urodziny Biegającego Tczewa „Wszyscy Jesteśmy Hallerczykami” Bulwar Wisła Tczew

Autor: Artur Wirkus

27 stycznia pokonano trasę o długości 5 km, a po wysiłki przygotowano dla uczestników słodki poczęstunek, jakim był wielki tort urodzinowy. 

Reklama

Stowarzyszenie powstało 30 stycznia 2013 roku dokładnie w święto Tczewa, w 1920 r. Błękitna Armia pod dowództwem gen. Józefa Hallera wyzwoliła Tczew. Niektórzy ubrani byli na niebiesko, symbolicznie w nawiązaniu do armii gen. Józefa Hallera. 

Organizatorzy aktywnych spotkań przypominają, że parkrun jest dla każdego nie trzeba biegać, można spacerować lub maszerować, bo liczy się wspólna zabawa i aktywność.


(red.)/Fot. Artur Wirkus


Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ruszają zapisy na zawody biegowe dla dzieci na stadionie lekkoatletycznym! Ruszają zapisy na zawody biegowe dla dzieci na stadionie lekkoatletycznym! Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież na Biegowy Puchar im. Kazimierza Zimnego, urodzonego w Tczewie wybitnego polskiego lekkoatlety, medalisty letnich Igrzysk Olimpijskich w biegu na 5000 metrów. Zawody zaliczane są do cyklu biegów dla dzieci i młodzieży Puchar Pomorza. To doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności, pokonać własne ograniczenia i poczuć prawdziwą sportową atmosferę!Zawody odbędą się 7 czerwiec br. na Stadionie Miejskim im. Alfonsa Guzińskiego (ul. Bałdowska 11, Tczew)Zawody rozpoczną się o godz. 10.00. Będą rozgrywane w grupach wiekowych od 5 do 18 lat na 200 m, 400 m i 800 m (biegi majtka, marynarza, admirała, chorążego itd.).Zawody są otwarte dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie! Nie liczy się tylko wynik – liczy się dobra zabawa, sportowa rywalizacja i wspólne przeżywanie emocji! Organizator przewiduje medale pamiątkowe dla wszystkich biegaczy!Zapisać można się online do 5.06.2025: https://elektronicznezapisy.pl/event/12790.htmlb) lub w biurze zawodów 7.06.2025 od godz. 8.00 do 15 minut przed każdą wyznaczoną godziną startu danej kategorii wiekowej.Przypominamy, że wymagane jest, aby zawodnicy do 13-tego roku życia pojawili się na zawodach z rodzicem bądź opiekunem prawnym.Niepełnoletni zawodnicy powyżej 13-tu lat, którzy nie mogą pojawić się z opiekunem, powinni dostarczyć do biura zawodów kartę zgłoszeniową podpisaną przez rodzica bądź opiekuna prawnego (karta dostępna na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/12790/clients.html po zakończeniu rejestracji). Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.06.2025 08:00 – Data zakończenia wydarzenia: 07.06.2025 13:30
Zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń miasta biskupiego Zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń miasta biskupiego Kolejne urodziny Pelplina! Będą koncerty gwiazd pop, chórów oraz Bieg Papieski!W dniach 6-8 czerwca 2025 roku odbędą się Dni Pelplina 2025 - jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym mieście. Dni Pelplina to nie tylko czas dobrej zabawy, ale również okazja do spotkań i integracji mieszkańców.Corocznie na początku czerwca miasto Pelplin obchodzi swoje święto – Dni Pelplina. Wydarzenia to jest organizowane na pamiątkę wizyty św. Jana Pawła II w naszym mieście. Na uczestników wydarzenia czekają takie atrakcje jak: barwny korowód mieszkańców, występy znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej, zawody sportowe, gry i zabawy dla dzieci oraz wiele innych. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Pelplin oraz gości na tegoroczne święto miasta w dniach 6-8 czerwca 2025 r.. Program DNI PELPLINA 2025PIĄTEK - 6 czerwca 2025Miejsce: Boisko przy ZKiW nr 1 w Pelplinie09:00 XVI edycja turnieju BASKETMANIA 3x3SOBOTA - 7 czerwca 2025Miejsce: Targowisko Miejskie14:00-19:00 Strefa dla dzieci – zabawy, animacje, dmuchańceTrasa: Urząd Gminy - Targowisko Miejskie15:30 Przemarsz przez miastoMiejsce: Targowisko Miejskie15:45 Powitanie, hejnał Pelplina16:00 Występy dzieci i młodzieży – laureaci konkursu wokalnego16:45 Losowanie nagród17:00 Koncert MaKo CEOJuż w ten weekend Dni Pelplina 2025. W sobotę o godz. 18.00 wystąpi zespół "Szulerzy".19:30 Koncert ZALIA21:00 Koncert PIOTR CUGOWSKI22:30 W rytmach pop, dance i disco-polo – zabawa taneczna z DJ01:00 Zakończenie Niedziela, 8 czerwca 2025Miejsce: Bazylika Katedralna11:30 „5 minut dla papieża św. Jana Pawła II” - program w wykonaniu dzieci przedszkolnychGodz. 12:00 Msza świętaMiejsce: Stadion Miejski14:00 BIEG PAPIESKIGodz. 14:30 - Biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieżyGodz. 16:00 - Start Biegu Papieskiego na 10 kmGodz. 17:30 - DekoracjaMiejsce: Bazylika Katedralna18:30 Koncert z okazji jubileuszu 1000 - lecia Korony PolskiejWykonawcy:Orkiestra Koncertowa, Soliści i Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska PolskiegoChór „Echo” z TczewaChór „Harmonia” z WejherowaMaciej Gronek - solistaLeonard Gołąb - kompozytor, organy MOK Pelplin/Fot. Materiały promocyjne  Data rozpoczęcia wydarzenia: 03.06.2025 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.06.2025 22:00
Reklama