poniedziałek, 20 maja 2024 20:06
Reklama
Reklama

Największą placówkę kulturalną w Tczewie czeka poważny remont. Podajemy koszt tej inwestycji

8 stycznia otwarto oferty przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowej dla termomodernizacji budynku Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.. Wpłynęły 3 oferty – od 103 do 224 tys. zł.
Największą placówkę kulturalną w Tczewie czeka poważny remont. Podajemy koszt tej inwestycji

Autor: CKiS w Tczewie

Władze aktualnie analizują oferty. Głównym zaleceniem dla wykonawców jest zmieszczenie się z wykonaniem inwestycji w ciągu 13 dni.

Jak informuje rzecznik ratusza – Małgorzata Mykowska, Inwestycja polegać będzie na przeprowadzeniu pierwszego etapu kompleksowej termomodernizacji budynku. Zakres pierwszego etapu będzie obejmował opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej oraz przeprowadzenie częściowego remontu dachu, elewacji oraz fundamentów z izolacją. Budynek jest bardzo energochłonny, straty ciepła spowodowane brakiem izolacji termicznej i przestarzałą instalacją grzewczą są bardzo duże, co przekłada się na ogromne rachunki za ogrzewanie pomimo wdrażania wszelkich możliwych oszczędności. Termomodernizacja obiektu jest konieczna dla dostosowania obiektu do wymagań w zakresie efektywności energetycznej i oszczędności.

- Na inwestycję mamy 2 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – podsumowuje M. Mykowska.


„(...) W roku 1995 Tczewski Dom Kultury został połączony z Domem Kultury Kolejarza tworząc Tczewskie Centrum Kultury. W lipcu 2007 roku instytucja przeszła kolejną reorganizację, w wyniku której powstało dzisiejsze Centrum Kultury i Sztuki. Obecnie tczewska placówka to prężnie rozwijająca się instytucja, która kieruje swoją bogatą ofertę kulturalną zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Sekcje zainteresowań, liczne koncerty, festiwale i spektakle– to najlepsza wizytówka Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Od 2002 roku siedziba CKiS mieści się przy ul. Wyszyńskiego 10, w zabytkowym budynku wzniesionym w 1911 roku, który od ponad stu lat jest centrum kulturalnym.”


 

(tomm)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama