Reklama
niedziela, 19 stycznia 2025 21:49
WAŻNE!
Reklama
Reklama

Manifestacja w obronie polskiej demokracji i konstytucji. Warszawę zalały tłumy sprzeciwiające się decyzjom rządu Donalda Tuska

Manifestacja 11 stycznia w Warszawie nie była jedynie partyjnym zrywem 20 tys. emerytów, jak to opisywała stacja TVN24. Przeciwnie połączyła 300 tys. osób w różnym wieku, jak podaje TV Republika. Zgromadziła rzesze Polaków z całego kraju podobnie oceniających ostatnie wydarzenia, mające miejsce od 13 grudnia 2023 r. , od którego zaczęło się przejmowanie państwa uchwałami i rozporządzeniami łamiącymi ustawy i konstytucję.

Autor: Reda

13 grudnia minister kultury zarządził bezprawne przejęcie TVP Info, poprzez wyłączenie jej sygnału i wyrzucenie dziennikarzy na bruk z dnia na dzień, wbrew Kodeksowi Pracy. Przejęto media publiczne, w tym Polską Agencję Prasową. Obecnie media te są niszczone, przeżywają głęboki spadek oglądalności i odwrót reklamodawców. Postawiono je w stan likwidacji. Podobnie dzieje się obecnie z prokuraturą, która jest w sposób kuriozalny przejmowana przez „demokratę”, byłego rzecznika praw obywatelskich – obecnego ministra sprawiedliwości - Adama Bodnara.

11 stycznia br. manifestanci zaprotestowali też masowo przeciwko stanowieniu prawa uchwałami. Tłum z różnych części Warszawy ruszył placem Trzech Krzyży, następnie ruszył pod gmach Sejmu, gdzie zorganizowano małą scenę. Zaśpiewano pieśń kościelną, piosenki zaintonował Paweł Piekarczyk, co stworzyło klimat jedności i połączyło ludzi. Kulminacyjnym momentem było zaśpiewanie hymnu narodowego przez tysiące osób. Wśród nich byli m.in. mieszkańcy powiatu tczewskiego, starogardzkiego, sztumskiego, malborskiego i nowodworskiego. Tłum idąc pod gmach Sejmu niósł wielką biało-czerwoną flagę. Skandowano m.in. „ruda wrona orła nie pokona” oraz „Republika”. Protestujący wykazali się niemałą wyobraźnią niosąc liczne transparenty, które przedstawiamy w naszej galerii zdjęć. Są straszne i śmieszne zarazem, ale o dobitnym przekazie. Co znamienne nie zauważyliśmy żadnych dziennikarzy z mikrofonami z kostką znanych stacji telewizyjnych i radiowych. Materiały w tych stacjach, jednak się ukazywały. Ciekawe kto je nagrywał?


Manifestanci protestowali też przeciwko uwięzieniu byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji – Mariusza Kamińskiego wraz z jego byłym wiceministrem Maciejem Wąsikiem, którzy zostali ułaskawieni przez prezydenta RP - Andrzeja Dudę. Mimo ułaskawienia zostali zamknięci w więzieniu. Zgodnie z wykładnią części konstytucjonalistów – ułaskawienie prezydenckie mają w Polsce nadrzędny, bezwzględnie obowiązujący charakter, mający zastosowanie na każdym etapie postępowania sądowego, nawet jeśli proces trwa. Jest to jednak obecnie podważane przez sędziów związanych z rządem koalicji. Podczas manifestacji skandowano w obronie uwiezionych polityków hasła: „jesteśmy z wami”, a gdy padła informacja „o ponownym ułaskawieniu” przez prezydenta (choć nie należy tego rozumieć dosłownie), wykrzykiwano „dziękujemy”. 

Idąc z tłumem zauważyliśmy, że droga do TVP Info została zablokowana przez służby drogowe i policję. Ochrona obstawiła też Polską Agencję Prasową. Wyloty paru ulic odgrodzono barierkami i obstawiono policją. Gmach Sejmu policja otoczyła barierkami... Niektóre osoby pod sceną wołały do policjantów: „spokojnie nie oplujemy was!”. Nie obyło się też bez prowokacji, bo jak zauważyliśmy w tłumie pojawił się głośnik, z którego dobiegały słowa: „Kamiński i Wąsik to przestępcy”. Jednak idą z protestującymi spotkaliśmy się z życzliwym odbiorem warszawiaków, którzy wołali do nas „świetnie”, „tak trzymać”, „brawo Polacy”. Także trąbiono klaksonami, gdy szliśmy w stronę Nowego Świata.

Widać było, że wiele osób z nadzieję wysłuchiwała przemówień polityków m.in. byłego premiera Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego oraz żon uwięzionych polityków. Miejmy nadzieję, że rzesza protestujących w Warszawie da do myślenia rządzącym, że nie mogą wbrew narodowi w taki sposób traktować państwa, jego instytucji prezydenta i posłów. Wielokrotnie słyszeliśmy w rozmowach z manifestantami, że „bezprawie ma swoje granice” i, że nie można w ten sposób traktować Sejmu. Pytanie czy rząd Donalda Tuska „wyhamuje”. Niestety jak na razie rządzący wydają się nie robić sobie zbyt wiele z chaosu jaki powstał w kraju. Nowe dni przynoszą kolejne rozczarowania nową władzą.


 

Wawrzyniec Mocny


Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tczewianin 16.01.2024 11:00
Wasza Gazeta to pisowska propaganda , zjechaliście na samo dno.

Kx 16.01.2024 16:26
To nie był marsz PiSu, tylko Wolnych Polaków przeciwko zamordyzmowi, który wprowadza z Sienkiewiczem, Bodnarem i innymi z gangu Olsena Donald Tusk wielki demokrata. Pisz tak o Gazecie Tczewskiej i tym portalu w ten sposób, to obudzisz się jutro w Korei Północnej pod rządami Kim Dzon Tuska

Marcin 17.01.2024 10:21
Bo zrelacjonowali wydarrzenie, które zakłamaly i zmarginalizowaly inne medial płynące nurcie?

Kabaret Ani Mru-Mru - grafika www NOWY TERMIN ZMIANA TERMINU KABARET ANI MRU-MRU w premierowym programie „Mniej więcej” . Przekazujemy komunikat od Organizatora występu Kabaretu Ani Mru Mru – Scena Studio Jacek Pawlewski:W związku z chorobą w rodzinie jednego z członków Kabaretu, występ planowany na 26 października 2024r. zostaje przeniesiony na inny termin – 19 stycznia 2025r /niedziela/ godz. 17.00 Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. W przypadku, gdyby nowy termin Państwu nie odpowiada - bilety można zwrócić. ZWROT BILETÓW:Osoby, które zakupiły bilety online przez system sprzedaży Interticket.pl otrzymają zwrot środków na konto bankowe. Wymagany jest kontakt /e-mail/ z interticket.plosoby, które zakupiły bilety w Kasie CKiS - zapraszamy do kasy po zwrot środków finansowych.osoby, które zakupiły bilety przez inne systemy sprzedaży – biletyna.pl, kupbilecik.pl – prosimy o kontakt e -mail z tymi bileteriamiPrzepraszamy za utrudnienia! ***Historia kabaretu ANI MRU-MRU nie jest długa, bo kabaret nie jest aż taki stary. Powstał tak naprawdę we wrześniu 1999 roku. Skład: Marcin Wójcik, Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek.Kabaret ANI MRU-MRU wystąpi w Tczewie z najnowszym programem „Mniej więcej”! W nim nowe oblicze kabaretu i nowe niesamowite skecze, których długo nie zobaczycie w telewizji!\\  Nowy termin Kabaretu Ani Mru-Mru19 stycznia 2025r /niedziela/ godz. 17.00Data rozpoczęcia wydarzenia: 19.01.2025 17:00 – Data zakończenia wydarzenia: 19.01.2025 22:00
Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie GRA RODZINNAPoszukajmy zimy w Tczewie.12 stycznia w godz. 10.00-16.00 odbędzie się gra miejska adresowana do dzieci. Motyw przewodni – to jeden z zimowych obrazów Piotra Bruegla, którego kopię można oglądać w Galerii Henryka Kudzio. Początek gry w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, a koniec w kamienicy przy ul. Podmurnej 15. Orientacyjny czas na wykonanie zadań: 45 minut. Do wygrania kubki i inne gadżety Fabryki Sztuk. WARSZTATY RODZINNEOd wielu lat w Fabryce Sztuk organizowane są sobotnie warsztaty. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki / młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie – to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.Terminy:11.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – serce z wikliny papierowej18.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – plastyczna niespodzianka25.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – malowanie na szkleRaz w miesiącu organizowane są też spotkania dla młodych miłośników najsłynniejszych klocków świata. 26 stycznia o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 12 na budowanie z klocków. Obowiązują zapisy telefoniczne: 607 471 550 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 11.01.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 25.01.2025 15:00
Reklama