poniedziałek, 20 maja 2024 22:31
Reklama
Reklama

SPOSÓB NA BLONDYNKĘ - Spektakl o miłości przez portale randkowe i spoiwo kredytowe oraz pokusach czyhających w... internecie [GALERIA]

„Sposób Na Blondynkę” to komediowa sztuka teatralna wystawiona w Tczewie 6 stycznia na dużej scenie Centrum Kultury i Sztuki. Twórcy spektaklu zadają pytania, z którymi na co dzień zmaga się pokolenie, które wkroczyło w erę mediów społecznościowych i portali randkowych. Na ile byłbyś w stanie zaryzykować, jeśli stawką jest Twoja szczęśliwa przyszłość?
SPOSÓB NA BLONDYNKĘ - Spektakl o miłości przez portale randkowe i spoiwo kredytowe oraz pokusach czyhających w... internecie [GALERIA]

Autor: Artur Wirkus

Samotność, pragnienie miłości i poczucia bezpieczeństwa kontra dwojakość ludzkiej natury. Która część osobowości wygra? Kim jesteśmy i dlaczego wolimy udawać kogoś innego, zamiast się rzeczywiście zmienić? Kto będzie bardziej wyrafinowany: ofiara czy oszust?

Odwieczna walka dobra ze złem okraszona poczuciem humoru i doskonałym kunsztem aktorskim.

Na scenie w Tczewie pojawił się m.in. aktor Michał Milowicz, znany z kina (m.in. komedie gangsterskie np. „Futro z Misia”, „Boys don't cry”, „Ostatni Klaps, „Kac Wawa”) i telewizji (sitcomy),

Udział innych aktorów, którzy reklamują spektakl jest, jak to określili organizatorzy... wymienny.

Przypomnijmy zatem, że na scenie pojawiają się niekoniecznie wszyscy aktorzy z promocyjnego plakatu. Oficjalna obsada to wymiennie:

Nieśpielak / Biedrzyńska / Jamróz

Milowicz / Dziurman

Rozenek / Pietrzak

Ciachorowski / Taraszkiewicz

Krawczyk / Skarga


 

W dzisiejszym świecie łatwo naśmiewać się z możliwości jakie daje internet. Zapewne, jak wynika z „odgranej” komedii część naszego społeczeństa, zwłaszcza starsze z trudem albo w ogóle nie odnajdzie się w świecie internetowych czatów, komunikatorów, portali randkowych i wszelkiej maści facebook'ów i tiktoków. Mimo, że temat jak najbardziej na czasie i gra aktorska na wysokim poziomie, to jednak cała historia wydaje się dość banalna i przewidywalna. Potrafi jednak rozbawić a to najważniejsze.

Portal randkowy to czasem jedyna możliwość, żeby zmienić swoje życie. Na lepsze lub na gorsze, bo zarówno w realnym życiu jak w internecie - kiedy się gra, można albo wszystko wygrać, albo przegrać.

Spektakl w komediowy, ostry, z przymróżeniem oka obrazuje małżeństwo Normy i Czarka. Typowe polskie małżeństwo usiłujące się dorobić. Drogą ku temu jest wspólny kredyt, bo wiadomo że nic tak nie łączy dwojga ludzi jak kredyt (najlepiej na bardzo wysoki procent, by uniemożliwić rozwó albo rozstanie).

Pewnego dnia, przy barze pary głównych bohaterów, ktoś przebija opony w nowym Ferrari majętnego Zygmunta, który jedzie do swojej posesji w Oazie dla Milionerów. Zygmunt nie lubi ludzi i niewiele o nich wie, za to Czarek, jako wytrawny podrywacz, wie o innych wszystko. Kto na kogo czyha?

Oszustwo romantyczne jeszcze nigdy nie było tak łatwe, a w Sieci niekiedy bywa naprawdę niebezpiecznie. Pojawia się zatem motyw łowów, najsłynniejszego, niemal wszechwiedzącego detektywa kraju, który łudząco przypomina pewną znaną postać.

Portal randkowy oznacza możliwość bezkarnego łamania reguł, kłamania i idealizowania siebie bez żadnych granic. Okazuje się jednak, że konsekwencje są bardzo realne i nieco kosztowne... Przy walce o względy idealnej Cindi, wielbicielki tańca na rurze – wszystkie chwyty są dozwolone (konsekwencje i salwy śmiechu też).


 

Organizator wydarzeni Krakowska Fundacja Teatralna.


 

(tomm)/Fot. Artur Wirkus


Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama