Uroczyste otwarcie nowej linii produkcyjnej odbyło się w miniony wtorek, 25 maja, z udziałem przedstawicieli władz Gemalto, ambasadora Francji oraz tczewskich samorządowców.
Zadowoleni klienci
Fabryka francuskiej firmy Gemalto powstała w Tczewie w 2000 r. Dotychczas w zakładzie zatrudniającym 450 pracowników, powstawały przede wszystkim karty bankowe, czy karty SIM.
- W roku 2002 naszym głównym produktem były karty do automatów telefonicznych – wspominał dyrektor tczewskiego oddziału Gemalto Marek Baberowski. - Jestem ciekaw, czy ktoś z państwa dzisiaj używa takiej karty? Nowe technologie to świat, który bardzo dynamicznie się zmienia. Dostarczamy karty SIM do wszystkich najważniejszych operatorów telefonii komórkowej w Europie i Polsce. Dostarczamy karty bankowe dla największych banków w kraju. Mamy długą listę zadowolonych klientów. Dostarczamy produkty absolutnie najwyższej jakości – to jest wolne tłumaczenie słów „Made in Poland”.
- Nowa linia pozwoli nam na produkcję elektronicznych wkładek paszportowych dla Europy i świata oraz, mamy nadzieję, że wkrótce także dla Polski – dodał Jacques Seneca, wiceprezydent Gemalto. - Jesteśmy szczęśliwi, że Polska również zamierza rozszerzyć korzystanie z elektronicznych dokumentów tożsamości.
Owiani tajemnicą
Jak zauważył ambasador Francji w Polsce, wtorkowa uroczystość pokazała, że Francja to nie tylko kraj luksusu, mody i gastronomii z najwyższej półki, ale również i nowych technologii.
- Bardzo się cieszę, że dzięki firmie Gemalto wzmacnia się współpraca polsko – francuska – powiedział François Barry Delongchamps.
Goście zapoznali się z technologią wykorzystywaną przy tworzeniu produktów Gemalto. Jak zauważył prezydent Tczewa, dzięki zwiedzaniu fabryki Gemalto przestała być najbardziej tajemniczą firmą działającą na terenie miasta.
- Tczew, czwarte miasto w województwie pomorskim, na początku lat 90-tych było pierwsze, jeśli chodzi o poziom bezrobocia - przypomniał Zenon Odya. - Rozpoczęliśmy wówczas tworzenie specjalnej strefy ekonomicznej, która miała złagodzić ten problem. Mam wielką satysfakcję, że wysokim wymaganiom firmy Gemalto mogli sprostać mieszkańcy Tczewa i powiatu tczewskiego. Powinno to być zachętą dla firmy, aby właśnie w Tczewie realizować kolejne projekty.
Gemalto jest liderem w dziedzinie cyfrowych systemów bezpieczeństwa. W 2009 r. obroty przedsiębiorstwa sięgnęły 1,65 mld euro. Firma działa poprzez sieć ponad 75 biur, centrów serwisowych, laboratoriów badawczych zlokalizowanych w 41 krajach świata i zatrudnia około 10 tys. osób.
Reklama

Paszporty made in Tczew. Firma Gemalto otworzyła nową linię produkcyjną
TCZEW. Zatrudniająca 450 osób firma Gemalto, działająca na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rozszerza swoją działalność. To właśnie w tczewskiej fabryce będą produkowane elektroniczne systemy bezpieczeństwa do paszportów, wykorzystywanych przez ludzi na całym świecie.
- 28.05.2010 12:32 (aktualizacja 20.08.2023 12:53)

Reklama
Napisz komentarz
Komentarze