środa, 2 października 2024 00:29
Reklama
Reklama
Reklama

„Zatoka szpiegów” - nowy serial TVP kręcony jest w Trójmieście! Do 12 maja zdjęcia. Podajemy zmiany w organizacji ruchu

„Zatoka szpiegów” to nowy serial historyczny TVP oparty m.in. na rzeczywistych wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszych latach II wojny światowej. Reżyserem jest Michał Rogalski, w rolach głównych m.in. Bartosz Gelner, Karol Biskup, Mariusz Bonaszewski. W dniach 5-12 maja ujęcia kręcone są na terenie Gdańska. Planem filmowym będą ulice Śródmieścia, Oliwy i Dolnego Miasta. W związku z zdjęciami mogą występować na nich utrudnienia w ruchu pieszych i kierowców. Harmonogram zmian w organizacji ruchu podajemy pod głównym tekstem.
Paulina Filipowiecz

Inaczej funkcjonować będzie również komunikacja miejska.


 

TVP zapowiada 9 odcinków produkcji, Na stronie TVP czytamy o serialu: „fabuła historycznego serialu premium pt. „Zatoka szpiegów” oparta jest m.in. na rzeczywistych wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszych latach II wojny światowej, jak wizyta w Gdyni pancernika „Bismarck”, niemieckich prac nad torpedami czy przechwycenia danych o misjach „wilczych stad” U-bootów.”


 

Ujęcia na terenie Gdańska do serialu „Zatoka Szpiegów” realizowane są od 5 do 12 maja. W Śródmieściu planem filmowym będą odcinki ulic: Chlebnickiej i Św. Ducha. W Oliwie ekipa filmowa gościć będzie na ulicach: Witkiewicza, Grottgera i Żeromskiego. Na Dolnym Mieście zdjęcia kręcone będą na ulicach: Łąkowej, Królikarnia, Chłodnej, Reduta Dzik i Sempołowskiej.

Dziś mieliśmy okazję zrobić kilka zdjęć z planu filmowego, który owiany jest tajemnicą.

 

Jak zapowiadają filmowcy w serialu nie zabraknie spektakularnych akcji, skomplikowanych relacji szpiega i jego polskiego „opiekuna” oraz trudnej wojennej miłości . Miejsce akcji jest m.in. Gdynia W rolach głównych zobaczymy aktorów takich jak: Bartosz Gelner, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Maria Świłpa. Reżyserem serialu jest Michał Rogalski. Za kostiumy odpowiada Wanda Kowalska, a za scenografię Karina Baran.

Franz Neumann (Bartosz Gelner) jest młodym porucznikiem Abwehry. Wywodzi się z dobrej niemieckiej rodziny od lat mieszkającej w Gdańsku, ale któregoś dnia odkrywa swoje polskie pochodzenie. Kiedy jego ukochana zostaje zamordowana przez Niemców, decyduje się zostać polskim szpiegiem.


 

Franz przeżywa trudną, wojenną miłość. Na swojej drodze spotka dwie fascynujące kobiety, z którymi łączą go skomplikowane relacje: Annę (Maria Świłpa) – Polkę wychowaną na styku dwóch kultur i dwóch wrogich narodów – oraz Gretę (Karolina Kominek) – Niemkę, która nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest jedynie narzędziem szpiegowskiej intrygi. Zagrożony dekonspiracją, okłamywany przez najbliższych, prowadzony przez cynicznego „opiekuna” Engela (Michał Balicki), młody oficer musi wybierać pomiędzy lojalnością wobec rodziny, wiernością ojczyźnie a miłością do kobiety… a nawet dwóch kobiet.


 


 

Szczegółowy harmonogram zmian w organizacji ruchu:

 

ul. Witkiewicza, Grottgera, Żeromskiego

zakaz zatrzymywania w terminie: 5 – 6.05.2023 r.

objazd lub ograniczenie wjazdu: 6.05.2023 r. w godz. 11:00 - 24:00

 

ul. Chlebnicka

zakaz zatrzymywania w terminie: 6 - 10.05.2023 r.

zakaz ruchu: 8,9.05.2023 r.

 

św. Ducha

zakaz zatrzymywania w terminie: 7 - 9.05.2023 r.

zakaz ruchu: 09.05.2023 r.

W tym dnu nastąpi też zmiana trasy przejazdu autobusu "100". Szczegóły na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

ul. Łąkowa

zakaz zatrzymywania w terminie: 9 - 10.05.2023 r.

zakaz ruchu: 10.05.2023 r.

Objazd dla komunikacji miejskiej cały dzień od rana do 19:00, bez zmiany przystanków. Szczegóły na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

ul. Królikarnia, Chłodna, Reduta Dzik, Sempołowskiej

zakaz zatrzymywania w terminie: 10 - 12.05.2023 r.

zakaz ruchu: 12.05.2023 r.


 


 

(tomm)/Fot. Paulina Filipowicz/TVP


 


Fot. TVP

Fot. TVP

Fot. TVP

Fot. TVP

Fot. TVP

Fot. TVP

Fot. TVP

Fot. TVP

Fot. TVP


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Czytanie książek z aktorami dla dzieci i dorosłych, a wieczorem odkrywanie tajemnic tczewskiej biblioteki Czytanie książek z aktorami dla dzieci i dorosłych, a wieczorem odkrywanie tajemnic tczewskiej biblioteki Biblioteka w Tczewie serdecznie zaprasza na Noc Bibliotek – coroczne wydarzenie, w którym biblioteki w całym kraju zapraszają Czytelników i mieszkańców do odwiedzin w weekendowy wieczór. Także tczewska książnica zaprasza do siebie.W tym roku główną atrakcją będzie… czytanie książek. Ale za to w jakim wykonaniu! Czytaniem reżyserowanym zajmą się aktorzy ze Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury – którzy potrafią, jak mało kto, w ciekawy i zabawny sposób oddać treść książki. Nie będzie to pierwszy raz gdy przed tczewską publicznością wystąpią aktorzy SAIL – wcześniejsze spotkania zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wypełniały sale po brzegi!Czytanie reżyserowane zostanie wykonane przez aktorów pod kierunkiem reżysera spektaklu Adriana Wiśniewskiego. Grupę aktorów stanowi zespół twórców i wykonawców tworzący własne projekty autorskie, których misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku. W spektaklu będącym adaptacją utworu Anny Łajming wezmą: Adrian Wiśniewski (reżyser, aktor), Anna Bugajska (aktorka), Natalia Piotrowska-Paciorek (aktorka), Kamil Dominiak (aktor) oraz Bolesław Scholl (udźwiękowienie i światło).PROGRAMO godz. 16.00 - zaczynamy czytaniem fragmentu książki Darii Kaszubowskiej Franc i tajemnica Jantaru. Historia dzieje się na niedalekich Kaszubach, gdzie młodzi bohaterowie muszą przeprowadzić niebezpieczne śledztwo, od którego zależy los całych Kaszub. Młodzi czytelnicy poznają nie tylko wartość przyjaźni czy współpracy, ale i lokalne legendy i kulturę. Z pewnością, w takim wykonaniu fragmentu książki, każdy sięgnie po całą lekturę! O godz. 18.00 - zacznie się kolejne czytanie reżyserowane, tym razem dla starszych czytelników, w którym aktorzy przedstawią swoją interpretację utworu Szczęście Anny Łajming. Ta pochodząca z Kaszub autorka, dwudziestolecie międzywojenne spędziła w Tczewie, który barwnie opisała w swojej późniejszej twórczości. Zaprezentowany utwór pokazuje, że aby znaleźć szczęście, potrzeba naprawdę niewiele. Interpretacja w wykonaniu zaproszonych aktorów sprawi, że łatwiej będzie to szczęście odnaleźć. O godz. 20.00 – zwiedzanie zabytkowego budynku biblioteki na Starym Mieście. Jakie tajemnice kryją się w tym liczącym 176 lat obiekcie? Co mieściło się w nim wcześniej? Jakie pamiątki po dawnych czasach możemy znaleźć do dzisiaj? Na to, i wiele innych pytań, odpowiedzi można będzie poznać już w sobotę 5 października 2024 r. Noc Bibliotek w Tczewie sobota, 5.10.2024Od godz. 18.00Miejska Biblioteka Publiczna ul. J. Dąbrowskiego 6Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.10.2024 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 05.10.2024 22:00
Reklama
Reklama