środa, 2 października 2024 18:29
Reklama
Reklama
Reklama

Telewizyjny program Dzielnica Strachu i Komenda Główna Policji inicjują akcję społeczną #DzielnicaBEZstrachu

Czy Twoja dzielnica jest bezpieczna, a Twój dzielnicowy to SuperDzielnicowy? Telewizja Puls, ekipa serialu kryminalno-obyczajowego „Dzielnica Strachu” i Komenda Główna Policji rozpoczynają akcję #DzielnicaBEZstrachu, w której od 3 do 21 kwietnia można głosować na najlepszego dzielnicowego oraz wskazać najbezpieczniejsze polskie dzielnice. Akcję promuje Andrzej Młynarczyk – aktor wcielający się w dzielnicowego Andrzeja Potocznego w serialu Telewizji Puls i ATM Grupy „Dzielnica strachu”, który można oglądać na kanale PULS 2.
Kliknij aby odtworzyć

- Popularność „Dzielnicy strachu” wśród widzów kanału PULS 2 oraz fakt, że akcja serialu rozgrywa się w środowisku dzielnicowych, zainspirowały nas do tego, aby zainicjować z Komendą Główną Policji akcję społeczną. Organizujemy internetowy plebiscyt na najpopularniejszego, najbardziej aktywnego i skutecznego dzielnicowego, przybliżając pracę dzielnicowych, poprzez kontekst naszego serialu. – powiedziała Justyna Ganczarek, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Telewizji Puls. – Miejscowość czy dzielnica, w której pracuje zwycięski dzielnicowy, otrzyma atrakcyjną nagrodę-niespodziankę, zorganizujemy tam również spotkanie z aktorami naszego serialu. Liczymy na to, że dzięki zaangażowaniu naszych widzów i fanów serialu oraz szerokiemu wsparciu społecznemu, akcja Telewizji Puls i Policji ma szansę przerodzić się w stałą, ważną inicjatywę popularyzującą pracę dzielnicowych.


 

- Przy okazji akcji #DzielnicaBEZstrachu przypomnimy, że dostępna jest aplikacja „Moja Komenda” na systemy Android oraz iOS, na której można sprawdzić, kto jest dzielnicowym z danego rejonu. Narzędzie pozwala w prosty sposób skontaktować się z dzielnicowym, który jest policjantem pierwszego kontaktu ze społecznością lokalną. Wystarczy wpisać adres swojego miejsca zamieszkania, by otrzymać kontakt do dzielnicowego dbającego o rejon. Więcej o dzielnicowym można dowiedzieć się również ze strony Dzielnicowy bliżej nas — powiedział insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji


Głosowanie na SuperDzielnicowego rozpoczyna się 3 kwietnia i potrwa do 21 kwietnia.


Szczegóły i przebieg plebiscytu na stronie:


dzielnicabezstrachu.pl

 

*Akcję wspiera kampania na antenie kanału PULS 2 oraz szeroko zakrojone działania PR-owe i social mediowe prowadzone przez Telewizję Puls, jak również zaangażowanie merytoryczne i mediowe Policji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Czytanie książek z aktorami dla dzieci i dorosłych, a wieczorem odkrywanie tajemnic tczewskiej biblioteki Czytanie książek z aktorami dla dzieci i dorosłych, a wieczorem odkrywanie tajemnic tczewskiej biblioteki Biblioteka w Tczewie serdecznie zaprasza na Noc Bibliotek – coroczne wydarzenie, w którym biblioteki w całym kraju zapraszają Czytelników i mieszkańców do odwiedzin w weekendowy wieczór. Także tczewska książnica zaprasza do siebie.W tym roku główną atrakcją będzie… czytanie książek. Ale za to w jakim wykonaniu! Czytaniem reżyserowanym zajmą się aktorzy ze Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury – którzy potrafią, jak mało kto, w ciekawy i zabawny sposób oddać treść książki. Nie będzie to pierwszy raz gdy przed tczewską publicznością wystąpią aktorzy SAIL – wcześniejsze spotkania zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wypełniały sale po brzegi!Czytanie reżyserowane zostanie wykonane przez aktorów pod kierunkiem reżysera spektaklu Adriana Wiśniewskiego. Grupę aktorów stanowi zespół twórców i wykonawców tworzący własne projekty autorskie, których misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku. W spektaklu będącym adaptacją utworu Anny Łajming wezmą: Adrian Wiśniewski (reżyser, aktor), Anna Bugajska (aktorka), Natalia Piotrowska-Paciorek (aktorka), Kamil Dominiak (aktor) oraz Bolesław Scholl (udźwiękowienie i światło).PROGRAMO godz. 16.00 - zaczynamy czytaniem fragmentu książki Darii Kaszubowskiej Franc i tajemnica Jantaru. Historia dzieje się na niedalekich Kaszubach, gdzie młodzi bohaterowie muszą przeprowadzić niebezpieczne śledztwo, od którego zależy los całych Kaszub. Młodzi czytelnicy poznają nie tylko wartość przyjaźni czy współpracy, ale i lokalne legendy i kulturę. Z pewnością, w takim wykonaniu fragmentu książki, każdy sięgnie po całą lekturę! O godz. 18.00 - zacznie się kolejne czytanie reżyserowane, tym razem dla starszych czytelników, w którym aktorzy przedstawią swoją interpretację utworu Szczęście Anny Łajming. Ta pochodząca z Kaszub autorka, dwudziestolecie międzywojenne spędziła w Tczewie, który barwnie opisała w swojej późniejszej twórczości. Zaprezentowany utwór pokazuje, że aby znaleźć szczęście, potrzeba naprawdę niewiele. Interpretacja w wykonaniu zaproszonych aktorów sprawi, że łatwiej będzie to szczęście odnaleźć. O godz. 20.00 – zwiedzanie zabytkowego budynku biblioteki na Starym Mieście. Jakie tajemnice kryją się w tym liczącym 176 lat obiekcie? Co mieściło się w nim wcześniej? Jakie pamiątki po dawnych czasach możemy znaleźć do dzisiaj? Na to, i wiele innych pytań, odpowiedzi można będzie poznać już w sobotę 5 października 2024 r. Noc Bibliotek w Tczewie sobota, 5.10.2024Od godz. 18.00Miejska Biblioteka Publiczna ul. J. Dąbrowskiego 6Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.10.2024 18:00 – Data zakończenia wydarzenia: 05.10.2024 22:00
Reklama
Reklama