piątek, 20 grudnia 2024 12:43
Reklama
Reklama

Praca architekta – od pomysłu po realizację

Praca architekta należy do jednej z bardziej wymagających. Specjalista powinien posiadać, nie tylko dedykowane wykształcenie, ale także odpowiednie umiejętności praktyczne, zdobyte na licznych kursach, praktykach, a później wraz z kolejnymi wyzwaniami w pracy. Sprawdź, jak zyskać pożądane kompetencje i zostać architektem.
  • Źródło: Art. sponsorowany

Jak zostać architektem?

Aby zostać architektem, trzeba przejść przez kilka kroków, które obejmują edukację, praktykę zawodową i zdobycie licencji zawodowej. By samodzielnie sprawować ten zawód, niezbędne jest bycie członkiem Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, a warunkiem, który trzeba spełnić, jest ukończenie studiów wyższych oraz uzyskanie uprawnień budowlanych ze specjalności architektonicznej, zdany egzamin państwowy i dwuletnia praktyka zawodowa. Sam egzamin państwowy jest stosunkowo trudny i odbywa się dwa razy w roku – latem i zimą. Przystąpienie do części pisemnej i ustnej wymaga uiszczenia opłaty. Warto do nauki podejść rzetelnie i skorzystać z usług https://sbm-szkolenia.pl. Na stronie znajdziesz szereg kursów i szkoleń, które z pewnością pomogą poszerzyć wiedzę, zrozumieć zagadnienia wymagane przez Komisję, a spotkania z profesjonalistami pozwolą rozwiać wszelkie wątpliwości. Przygotowanie do pracy w zawodzie warto uzupełnić o kurs z prawa budowlanego (https://sbm-szkolenia.pl/szkolenie/prawo-budowlane/). Dzięki temu poznasz przepisy, dowiesz się, jakie zmiany zostały wprowadzone oraz jakie aspekty mają szczególne znaczenie.

Jakie umiejętności powinien mieć architekt?

Architekt powinien posiadać umiejętności projektowe, aby móc tworzyć obrazy budynków, które są estetyczne, funkcjonalne i spełniają wymagania klientów oraz wymogi obowiązujących przepisów. Pracując ma tym stanowisku, trzeba mieć wiedzę z zakresu konstrukcji, instalacji, bezpieczeństwa pożarowego, a także umiejętności łączenia i wykorzystania różnych materiałów. Architekci muszą posiadać umiejętności komunikacyjne, aby skutecznie porozumiewać się z klientami, kontrahentami, czy innymi specjalistami z branży budowlanej. Z pewnością przydatną umiejętnością będzie również otwartość na nowoczesne rozwiązania i chęć nauki korzystania z nowoczesnych narzędzi informatycznych, takich jak oprogramowanie do projektowania 3D, kosztorysowania, czy narzędzia do wizualizacji. Architekci muszą być w stanie rozwiązywać problemy, analizować dane, oraz szybko podejmować decyzje. Nie bez znaczenia są również umiejętności z zakresu zarządzania. Kompetencje miękkie również można kształtować przy pomocy szkoleń, dzięki czemu praca z zespołem staje się przyjemniejsza i sprawniejsza.

Chociaż droga do zawodu jest dosyć trudna, wymaga wypracowania wielu nawyków i stałego dokształcania w zakresie zmieniających się przepisów, to z pewnością przynosi wiele satysfakcji, kiedy zwizualizowany projekt znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NERWICA NATRĘCTW. Zaproszenie na zwariowaną komedię w gwiazdorskiej obsadzie m.in. Artur Barciś Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem. Zapraszamy na niezwykłą komedię Teatru Gudejko, który stoi za takimi przebojami jak „Goło i wesoło”, „Między łóżkami” i „Berek, czyli upiór w moherze”.W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie.A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu! Obsada:Karolina SawkaJowita BudnikKatarzyna Herman / Katarzyna AnkudowiczArtur Barciś / Maciej WierzbickiZdzisław WardejnKamil Kula / Damian KulecBilety: https://adria-art.pl/repertuar/6/teatr-nerwica-natrectw Komedia „Nerwica Natręctw” 11.01.2025, godz. 16.00 i 18.30 Ul. Kard. St. WyszyńskiegoCentrum Kultury i Sztuki w TczewieUWAGA! Spektakl od 18. roku życia! Agencja Adria ArtData rozpoczęcia wydarzenia: 11.01.2025 16:00 – Data zakończenia wydarzenia: 11.01.2025 21:00
Kabaret Ani Mru-Mru - grafika www NOWY TERMIN ZMIANA TERMINU KABARET ANI MRU-MRU w premierowym programie „Mniej więcej” . Przekazujemy komunikat od Organizatora występu Kabaretu Ani Mru Mru – Scena Studio Jacek Pawlewski:W związku z chorobą w rodzinie jednego z członków Kabaretu, występ planowany na 26 października 2024r. zostaje przeniesiony na inny termin – 19 stycznia 2025r /niedziela/ godz. 17.00 Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. W przypadku, gdyby nowy termin Państwu nie odpowiada - bilety można zwrócić. ZWROT BILETÓW:Osoby, które zakupiły bilety online przez system sprzedaży Interticket.pl otrzymają zwrot środków na konto bankowe. Wymagany jest kontakt /e-mail/ z interticket.plosoby, które zakupiły bilety w Kasie CKiS - zapraszamy do kasy po zwrot środków finansowych.osoby, które zakupiły bilety przez inne systemy sprzedaży – biletyna.pl, kupbilecik.pl – prosimy o kontakt e -mail z tymi bileteriamiPrzepraszamy za utrudnienia! ***Historia kabaretu ANI MRU-MRU nie jest długa, bo kabaret nie jest aż taki stary. Powstał tak naprawdę we wrześniu 1999 roku. Skład: Marcin Wójcik, Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek.Kabaret ANI MRU-MRU wystąpi w Tczewie z najnowszym programem „Mniej więcej”! W nim nowe oblicze kabaretu i nowe niesamowite skecze, których długo nie zobaczycie w telewizji!\\  Nowy termin Kabaretu Ani Mru-Mru19 stycznia 2025r /niedziela/ godz. 17.00Data rozpoczęcia wydarzenia: 19.01.2025 17:00 – Data zakończenia wydarzenia: 19.01.2025 22:00
Reklama
Reklama