poniedziałek, 20 maja 2024 17:50
Reklama
Reklama

Doszczętnie spłonął dom ks. Zbigniewa Gełdona i jego mamy. Pomóżmy im go odbudować

W środę, 7 grudnia w miejscowości Półwieś w gminie Gniew doszło do pożaru domu, w którym mieszkał ksiądz Zbigniew Gełdon, współtworzący Radio Głos - katolicką rozgłośnię radiową oraz jego 67-letnia mama i siostra Ewa. Ogień błyskawicznie objął cały drewniany budynek. Mimo ogromnego zaangażowania straży pożarnej, budynku nie udało się ocalić - spłonął doszczętnie.
Doszczętnie spłonął dom ks. Zbigniewa Gełdona i jego mamy. Pomóżmy im go odbudować

Autor: OSP Gniew

Ogień wybuchł w środę około godziny 8.30. Na miejsce skierowano liczne siły i środki z Tczewa, Kwidzyna, Opalenia, Gniewu, Kolonii Ostrowickiej, Jelenia i Morzeszczyna. Niestety, pożar błyskawicznie rozprzestrzeniał się po całym budynku, trawiąc pomieszczenie po pomieszczeniu i całe wyposażenie. Dom spłonął doszczętnie, zostały jedynie zgliszcza. 

Szybko okazało się, że dom zamieszkiwany był przez znanego księdza - Zbigniewa Gełdona oraz jego mamę i siostrę. Drewniany budynek powstał niedawno, bo ok. dwóch lat temu. Jak słyszymy, każdy kto potrzebował pomocy, mógł ją znaleźć właśnie tam. 
- To było miejsce, w którym każdy był mile widziany, a drzwi były zawsze szeroko otwarte. Dom był miejscem nie tylko spotkań rodzinnych - to przestrzeń, o której cieple stanowili przyjaciele i sąsiedzi - opisuje Pani Ela, siostra ks. Zbigniewa. - To również miało być miejsce na spokojną jesień życia dla naszej mamy Marii - dodaje. 

Ksiądz Zbigniew chętnie udostępniał swoją działkę, by organizować tam festyny wiejskie, koncerty, rekolekcje dla wspólnoty młodzieżowej, świąteczne spotkania i wigilie dla przyjaciół - to tylko niektóre z wielu wydarzeń, które odbywały się w miejscy, nazywanym często "Narnią". 



Budynek był praktycznie nowy, nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru. 

Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć zbiórkę na odbudowę drewnianego domu w Półwsi niedaleko Gniewu, mogą wejść na stronę >> ZRZUTKA << i wpłacić dowolną kwotę. W imieniu pogorzelców składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać za każdą wpłatę. 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Maja 04.01.2023 03:45
Kuria niech mu pomoże. Mogą sprzedać jedna ze swoich limuzyn i po krzyku. A tak przy okazji... Ksiądz buduje sobie prywatny dom? Z czego? Z pensji?

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama