Reklama
sobota, 1 lutego 2025 23:54
WAŻNE!
Reklama

Ścieżki rowerowe w Tczewie. Do poprawki: odpływy, studzienki, wyjazdy z posesji i oznakowanie

Tczew może już mówić o systemie rowerowym. Obecnie mamy już 30,6 km ścieżek rowerowych w Tczewie. Do tego dochodzi infrastruktura rowerowa. Coraz częstszym widokiem są stojaki rowerowe i parkingi dla jednośladów. Niestety są miejsca, gdzie można by poprawić system. Np. w parku miejskim od lat nie ma odpowiednio zaznaczonych ścieżek. Brakuje znaków drogowych, w tym wydzielonej części dla pieszych i rowerzystów. Problemem wciąż jest wandalizm. Notorycznie są niszczone i okradane samoobsługowe stacje rowerowe. Jest też kilka miejsc np. przy ul. Targowej, gdzie droga rowerowa nagle się kończy.
Ścieżki rowerowe w Tczewie. Do poprawki: odpływy, studzienki, wyjazdy z posesji i oznakowanie

Autor: W. Mocny

Pilną sprawą do rozwiązania w parku w Tczewie jest stromy zjazd z os. Za Parkiem w kierunku Starego Miasta. Rowerzyści rozwijają tam duże prędkości i w końcu może dojść do nieszczęścia. Konieczne jest odpowiednie oznakowanie i ograniczenie prędkości.

Niestety coraz częstszym problemem są wypadki z udziałem rowerzystów. 19 września przy ul. Jedności Narodu w Tczewie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. A ponad tydzień temu doszło do zderzenia się dwójki rowerzystów na wiadukcie przy ul. Wojska Polskiego. Świadczy to także o zwiększonym ruchu rowerowym w mieście.

W przypadku osiedli jedyne co może poprawić bezpieczeństwo to stosowanie się do przepisów. Czyli zachowanie prędkości do 30 km/h lub mniej w takich strefach. Przydałaby się też większa ilość znaków poziomych, stanowiących podpowiedzi dla uczestników ruchu (którędy jechać, jak jechać i z jaką prędkością).

Według danych Urzędu Miejskiego w Tczewie długość wszystkich dróg rowerowych wynosi 30,6 km, zarówno tych pod Miejskim Zarządem Dróg jak i należących do GDDKiA, pow. tczewskiego czy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Na stronie ratusza można zapoznać się z mapą dróg rowerowych w Tczewie https://rower.tczew.pl/mapa-rowerowa/

Ulice Jagiellońska, Bałdowska, 30-go Stycznia, Malinowska wymagają poprowadzenia ścieżek, które połączyłyby dzielnice. Zwłaszcza na ul. Bałdowskiej szczególnie uciążliwy jest brak drogi rowerowej. Zamiast niej mamy mnóstwo niezabezpieczonych transzei odprowadzających deszczówkę i bardzo nierówne (także mało estetyczne) chodniki.

W tym roku powstanie jeszcze droga rowerowa na ul. Żwirki (odcinek ok. 450 m.

Rok temu Rada Miejska w Tczewie przyjęła dokument dot. strategii rowerowej w mieście. Znajdziemy tam mapę tras i listę planowanych inwestycji https://rower.tczew.pl/strategia-do-2030/.

Z drugiej strony nie można dopuścić do niepotrzebnego zaśmiecenia całego miasta ścieżkami rowerowymi. Często np. na drogach osiedlowych wystarczałoby uspokajanie ruchu.

 

Gdzie ścieżki rowerowe wymagają uzupełnienia?

- Ulicami gdzie powinna powstać w najbliższym czasie infrastruktura rowerowa to na pewno Obr/ Westerplatte gdzie znajduje się szkoła podstawowa nr 5 – ocenia Grzegorz Pawlikowski, Samodzielne stanowisko ds. polityki rowerowej przy UM w Tczewie. - Trasa ta prowadzi również w kierunku ul. Czatkowskiej gdzie zlokalizowanych jest sporo firm, do których dojeżdżają do pracy osoby na rowerach. Z uwagi na natężenie ruchu i prędkości kierowców na tej ulicy, nie jest ona obecnie bezpieczna do poruszania się rowerem. W dalszej kolejności na pewno pozostałe główne ulice tj. 30 Stycznia, Bałdowska, Jagiellońska oraz trasy do dużych zakładów pracy tj. Malinowska i Skarszewska. Ostatni najważniejszym miejscem jest Park Kopernika gdzie brak jest połączenia między wiaduktem na ul. Wojska Polskiego, a trasą przy Wieży Ciśnień. Zdecydowana większość osób poruszających się na rowerze codziennie pokonuje ten odcinek.


 

W tym roku powstanie trasa na ul. Żwirki na odcinku między ul. Armii Krajowej i al. Kociewską. Planowane są drogi rowerowe na ul. Kolejowej i Pomorska gdzie wraz z wiaduktem na ul. Mostowej ma powstać rowerowe połączenie.

- Wsparliśmy finansowo Starostwo Powiatowe w Tczewie środkami na stworzenie dokumentacji projektowej budowy drogi rowerowej i remont chodnika na ul. 30-go Stycznia – uzupełnia Grzegorz Pawlikowski. - Kolejne inwestycje dot. planów w ramach nowej perspektywy unijnej na lata 2021-2027. W nowych funduszach unijnych będzie dużo środków m.in. na mobilność miejską, w związku z czym zgłosiliśmy pomysły na budowę dróg rowerowych w następujących lokalizacjach: Obr. Westerplatte, Jagiellońska, Jagiełły, Malinowska, Park Kopernika, Tczewskich Saperów i remont drogi rowerowej na Kociewskiej i Pomorskiej.


 

Czasem na pewnym odcinku brakuje infrastruktury rowerowej, ale na większości tras ona jest. Jadąc rowerem czy hulajnogą chciałoby się, by połączono więcej tras. Inaczej trzeba pokonywać spore odcinki po wyboistych chodnikach, jak jest jadąc w kierunku ul. Rokickiej. Aż się prosi by połączyć ścieżki ul. Rokickiej z przejazdem od strony marketów i zakładów za ZUS-em w kierunku Rokitek do których prowadzi gminna ścieżka.


 

- Natomiast rowerem dojedziemy bez problemu z Suchostrzyg do pracy na ul. Skarszewską – mówi G. Pawlikowski. - Z dworca PKP jest wyjazd w każą stronę, a bardzo dużo osób w Tczewie korzysta z węzła transportowego. Nawet z os. Witosa można dotrzeć i na Suchostrzygi i do dworca. Funkcjonuje połączenie z bulwarem nadwiślańskim, więc spokojnie na rowerze można tam dojechać z większości osiedli w Tczewie. Poza przejazdem przy ul. Kopernika i Parkiem Kopernika można spokojnie na rowerze dotrzeć na Stare Miasto z prawie każdego osiedla w Tczewie. Zaraz po wybudowaniu wiaduktu na ul. Mostowej oraz dróg rowerowych na Pomorskiej i ul. Kolejowej, osiedle Staszica i Zatorze będzie miało rowerowe połączenie z cały miastem.


 

W Tczewie od paru lat funkcjonuje firma Kurierzy Rowerowi, która dostarcza przesyłki na terenie Tczewa przy użyciu rowerów. Pracownicy firmy dobrze oceniają strukturę rowerową w mieście, tym bardziej, że używają rowerów Cargo z obciążeniem i każdą nierówność odczuwają podwójnie. Apelują jednak o wyrównanie albo przynajmniej obniżenie wysokich krawężników. Czasami takie „krawężnikowe uskoki” pojawiają się nagle na ścieżkach rowerowych.

- Ogólnie system rowerowy w mieście oceniamy dobrze, ale na Starym Mieście jest najtrudniej – zauważa Paulina Kremer, założycielka Kurierów Rowerowych. - Na ul. Starowiejska zamieszczono progi spowalniające. Ulica jest dzięki temu jakby falująca. Brakuje mi w Tczewie takich momentów, gdzie łatwo byłoby się włączyć z drogi dla rowerów w ruch samochodowy tam gdzie trzeba. Problemem są studzienki i odpływy na drogach rowerowych. Przeszkadza mi to, że tam gdzie styka się wyjazd z posesji albo z miejsca handlowego, to obniża się drogę dla rowerów, żeby ułatwić wyjazd kierowcy. Wszędzie na świecie robi się odwrotnie. Wykonuje się podwyższenie, by utrudnić szybki wyjazd pojazdowi. To rowerzysta otrzymuje spowalniacz, a nie 3-tonowy samochód. Tak samo wykonuje się przejścia dla pieszych, które podniesione stanowią próg zwalniając dla samochodów. Tak jest na ul. Starowiejskiej. Problemem jest też łatwość włączania się do ruchu samochodowego, tam gdzie kończy się ścieżka rowerowa.


 

Czy rowerzyści przestrzegają przepisów?

- Statystyki i tczewskie i ogólnopolskie mówią, że za 80 proc. wypadków/kolizji na drodze odpowiedzialność ponoszą kierowcy samochodów- stwierdza. P. Kremer. Jest obecnie dużo więcej rowerzystów. Wielu kierowców zdawało prawo jazdy bez uwzględnienia większego ruchu rowerzystów i konieczności współpracy z nim na drodze. Pamiętajmy, ze to kierowca jest profesjonalistą na drodze, a jechać rowerem może każdy: dziecko, osoba niepełnosprawna, nie czytająca lub chora. Z drugiej strony przepisy dot. ruchu rowerowego są niejasne. Obecnie znajdujący się na przejściu dla pieszych rowerzysta lub pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo.

Paulina Kremer przypomina o edukacji rowerowej. Każdy z nas zaczynał na rowerze jako dziecko. Rodzice powinni od najmłodszych lat wpajać dzieciom najważniejsze zasady poruszania się w ruchu ulicznym.


 

Z naszych rozmów z rowerzystami wynika, że częstym naruszeniem przepisów jest nie ustępowanie pierwszeństwa rowerzystom na skrzyżowaniu, gdzie zarówno na przejeździe rowerowym, jak i pasie skrętu dla aut jest zielone światło. W takiej sytuacji kierowca pojazdu musi ustąpić pierwszeństwa rowerzyście.


 

- Często rozmawiam z rodzicami dzieci o tym, że ciężko w naszym kraju i w mieście pozwolić dziecku na poruszanie się po mieście, jak w innych krajach Europy, gdzie dzieci same dojeżdżają do szkół. Moje dzieci zaczęły jeździć od 4 roku życia – podsumowuje P. Kremer.


 

Pozytywne zachowania wobec rowerzystów promują akcje takie jak „Masa krytyczna”, która ponad tydzień temu przejechała ulicami Tczewa. Wzięły w niej udział licznie dzieci. Niestety w naszym mieście mimo rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych miasto jest wciąż niezbyt bezpieczne dla nieletnich rowerzystów.


 

Wawrzyniec Mocny

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie ***CLOSTERKELLERClosterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny styl, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się od innych zespołów w pierwszej lidze polskiego rocka. Choć gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory (takie jak "Violette", "Cisza w jej domu", "Ogród półcieni" czy "Viridiana"), ma na koncie także przeboje, które na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka ("Władza", "Agnieszka", "Scarlett", "Na krawędzi", "W moim kraju" czy niezwykła ballada "Czas komety").Zespół jest nieprzerwanie bardzo aktywny koncertowo od ponad 30 lat, a jednak każdy ich koncert brzmi energetycznie i świeżo tak jakby czas o nich zapomniał. Nie inaczej będzie na trasie Abracadabra Tour 2024, podczas której zespół oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przedpremierowo próbkę materiału, który w przyszłości znajdzie się na kolejnym - jedenastym już - albumie studyjnym.***STATE OF MINDZespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie sensu, miłości, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty.Dzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncer Closterkeller + State of Mind - koncert8 lutego 2025 godz. 19:00BILETY: Przedsprzedaż - 60 zł , w dniu koncertu - 70 zł /sprzedaż na bramce/https://www.biletomat.pl/.../closterkeller-state-of-mind.../Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.02.2025 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.02.2025 21:00
ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe 24-28 lutego 2025r.Zapraszamy na Artystyczne Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Sztuki. Instruktorzy przgotowali atrakcyjne warsztaty dla dzieci. W tym roku ferie będą kręcić się wokół tematyki robotów, sztucznej inteligencji i morza możliwości oraz zagrożeń, jakie są z tym związane. Przenieście się z nami do przyszłości! Nie obędzie się bez zajęć Minecrafta.Zapraszamy w podróż, gdzie robot może być najlepszym przyjacielem – nie człowieka, ale sympatycznego psa, gdzie J@ś i M@łgosia będą musieli przeciwstawić się AI Jadze, a dzieciaki chodzą do szkoły z androidem. To wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas filmach i spektaklu, oprócz tego zapraszam na warsztaty z druku 3D, minecrafta oraz zajęcia taneczne. Ci z Was, którzy lubią coś tworzyć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Świat przyszłości – ludzie i roboty”.Na wszystkie zajęcia, filmy i spektakl obowiązują zapisy. START ZAPISÓW – 22 stycznia 2025r. godz. 10.00 Warsztaty taneczne Hip-Hop24 lutego 2025r. g.11.00, g.12.00, g.13.00Zapraszamy wszystkie dzieci na energiczne i pełne rytmu warsztaty hip-hopowe! To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych nauczyć się nowych ruchów, poznać kulturę hip-hopu i spędzić czas w kreatywnej atmosferze.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 do 17 latLiczba uczestników : 20 osób w grupieMiejsce: Sala taneczna na tarasieWstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757  Warsztaty Minecraft25 – 28 lutego 2025r. g.15.00, g.16.00, g.17.00, g.18.00Uczestnicy warsztatów Minecraft oprócz szeregu wyzwań związanych z korzystaniem z bloków komend będą mogli podjąć zdrową rywalizację w przeróżnych konkurencjach, w których przewodnim motywem będą roboty. Konieczna jest umiejętność czytania i pisania, ponieważ duży nacisk położymy na programowanie bloków.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 lat do 17 latLiczba uczestników :  6 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów- Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757 „J@ś i M@łgosi@”– spektakl dla dzieci /Teatr Czwarte Miasto26 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 10 złAutorska wersja bajki na motywach braci Grimm. Las oraz słodycze z klasycznej wersji zastąpione zostały zagrożeniami cyfrowymi. Zanurzając się w świat internetu Jaś i Małgosia będą musieli stawić czoła wyzwaniom i korzystając z pomocy mieszkańców cyber świata odnaleźć wiedźmę AI Jagę - sztuczną inteligencję, z którą będą musieli się zmierzyć. Czy uda im się wrócić bezpiecznie do realnego świata? Czy możliwe jest znalezienie przyjaźni w cyfrowym świecie? Tego właśnie dowiecie się z Naszej autorskiej bajki J@ś i M@łgosi@. Serdecznie zapraszamy na pełen przygód spektakl teatralny wykorzystujący nowe media i poruszający tematy zagrożeń płynących z Internetu.  Scenariusz: Piotr Srebrowski, Martyna JanczewskaReżyseria: Piotr SrebrowskiObsada: Martyna Janczewska, Jakub PiprowskiMuzyka: Sówka SowińskaProjekt lalek Jasia i Małgosi: Olga Ryl-KrystianowskaWideo: Łukasz Rat CzerwińskiObrazy: Beniamin Straszewski Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci od 6 lat.Czas trwania spektaklu: 45min + rozmowa z widzami (60min)Zapisy na spektakl – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Pies i robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 zł Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.Jak się skończy ta przygoda?„Pies i robot” reż. Pablo Bergerkraj produkcji Hiszpania/Francja 2023gatunek animowanyczas trwania 102 mindystrybucja w Polsce: Best Film COKategoria wiekowa od 9 lat. Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Mój brat robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 11.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 złŚwiat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, humanoidalne androidy. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej nowego modelu. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem, nawet gdy wygląda jak człowiek?„Mój brat robot” reż. Frederik NørgaardProdukcja: DaniaCzas trwania: 84 minKategoria wiekowa 10+ Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 Warsztaty RoboLab: Druk 3D i Lego27 – 28  lutego 2025r. g. 9.00, g. 11.00, g.13.00Zapraszamy na fascynujące warsztaty, podczas których połączymy magię nowoczesnych technologii z kreatywnością i nauką! Nasze zajęcia to idealne miejsce dla młodych inżynierów i wynalazców, którzy chcą odkryć  robotyki oraz możliwości, jakie daje druk 3D.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 6 do 15 latLiczba uczestników: 5 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów - Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757   „Świat przyszłości – ludzie i roboty”  - konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznympt. „Świat przyszłości – ludzie i roboty”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z  Powiatu Tczewskiego.Tematem konkursu jest Świat przyszłości – ludzie i roboty. Uczestnicy konkursu wyobraźcie sobie i namalujcie świat przyszłości, w którym funkcjonują roboty i ludzie.Przedstawcie świat, w jakim chcielibyście żyć. – zachęca Marta KrynickaW konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3przy wykorzystaniu następujących technik do wyboru:rysunek, praca malarska kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny).Każda praca powinna być opisana: Imię i nazwisko uczestnika, , Kategoria: klasy 1-3 lub klasy 4-6, nazwa szkoły, kontakt telefoniczny do opiekuna lub nauczycielaPrace należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2025.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 marca 2025. Wyniki konkursu dostępne będą na stronie www.ckis.tczew.pl i Facebooku CKiS. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. REGULAMIN dostępny jest na stronie internetowej CKiS.Informacji o konkursie udziela: Marta Krynicka, tel. 535-368-105, e-mail [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.02.2025 09:44 – Data zakończenia wydarzenia: 27.02.2025 13:00
ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki Chciałbyś wziąć ptasznika do ręki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? Przyjdź na Wystawę Pająków w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zabierz swoje pociechy, przyjaciół lub drugą połówkę i zrealizujcie wspólnie to marzenie!WYSTAWA PAJĄKÓW I SKORPIONÓW18.02 - 2.03.2025 godz. 10.00 - 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: od 20 złTermin wystawy: od 18 lutego do 2 marca 2025Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00Odwiedź Wystawę Pająków i zobacz na żywo:legendarne CZARNE WDOWY (Latrodectus sp.) - jedne z NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH pająków na Ziemi,Theraphosa stirmi - jednego z NAJWIĘKSZYCH pająków na świecie,skorpiony, które zmieniają swój kolor pod wpływem... światła UV!Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie na Ciebie czekają!Na Wystawie Pająków będziesz mieć możliwość wzięcia ptasznika na ręce i szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia!O każdej pełnej godzinie, prowadzone są także fascynujące prelekcje, z których dowiesz się więcej na temat interesujących Cię gatunków pajęczaków. Prelegenci Wystawy Pająków opowiadają o nich z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Dzięki ich słowom szybko pozbędziesz się arachnofobii i zapragniesz potrzymać ptasznika na ręce! Cennik biletów:normalny: 24 złulgowy: 20 złwycieczki szkolne: 16 zł (minimalnie 10 osób)rodzinny: 68 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),dzieci w wieku do 4 lat - wejście GRATIS (nie dotyczy grup zorganizowanych).Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online na stronie: https://www.wystawapajakow.pl/aktualne-wystawy/Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: tel. +48 780 758 476, e-mail: [email protected]Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.02.2025 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.03.2025 18:00
Reklama
Reklama