sobota, 2 listopada 2024 07:26
Reklama
Reklama

Odmrożenie Szpitali Tczewski SA już od 1 czerwca. Placówka w Tczewie wraca na normalne tory!

Od 1 czerwca Szpitale Tczewskie będą funkcjonować jak w czasie przed pandemią, co oznacza, że na leczenie mogą liczyć wszyscy pacjenci, nie tylko covidowi. Gdy zapytaliśmy o tę sprawę w Urzędzie Wojewódzkim usłyszeliśmy, że Szpital w Tczewie podjął się bardzo odpowiedzialnego i nie zwykle ważnego zadania dla całego województwa pomorskiego.
Odmrożenie Szpitali Tczewski SA już od 1 czerwca. Placówka w Tczewie wraca na normalne tory!

- Placówka w Tczewie w całości przekształciła się w szpital covidowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z działalności tej placówki w trudnym okresie pandemii – ocenił Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. - To było szczególnie dużym utrudnieniem dla mieszkańców terenu powiatu tczewskiego i pobliskich miejscowości, którzy w tym czasie nie mogli korzystać z opieki specjalistycznej. Teraz szpital wraca na normalne tory funkcjonowania. Z mojej strony dziękuję za podjęcie się i przeprowadzenie tego bardzo trudnego przedsięwzięcia. Ciesze się, że w końcu Szpitale Tczewskie będą mogli dalej prowadzić swoje typowe działania.

 

W woj. pomorskim w okresie szczególnie trudnym było ponad 2600 osób zakażonych, co oznaczało, że nie było miejsc w szpitalach drugiego poziomu. Wówczas niezwyle pomocne okazywały się inne placówki, jak szpital w Prabutach, który podjął ogromne wyzwanie przejmując wielu chorych z oddziałów zakaźnych m.in. chorych na gruźlicę.

 

- Chcę podkreślić, że wszystkie szpitale pomorskie wracają do normalnego funkcjonowania – uzupełnia dyrektor. - Dyrektorzy poszczególnych szpitali proponują Narodowemu Funduszowi Zdrowia w danym trybie uwalnianie miejsc covidowych. Te osoby mają największą orientację, wiedzą jaka pomoc i w jakim zakresie udzialać zarówno pacjentom covidowym jak i niecovidowym. Zgodnie z tymi ustaleniami wojewoda rekomenduje danej placówce leczniczej wycofanie określonej liczby łóżek covidowych. To będzie cały czas postępowało. Obecnie na drugim poziomie mamy ok. 700 wolnych łóżek, a tylko 180 pacjentów na drugim poziomie w całym woewództwie. Pamiętajmy, że potrzeby chorych kardiologicznie, ortopedycznie, neurologicznie, urazowo są bardzo duże...

 

 

Wawrzyniec Mocny



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Romek 27.05.2021 15:20
Nie jestem zadowolony z działania polskiej służby zdrowia w pandemii. Lekarze zapomnieli że są inne choroby niż covid19. może nawet bardziej zjadliwe. Byłem chory na oskrzela, gardło lekarz przez telefon "przepisał Ibuprom",. A na wyraźną sugestie ACC, oczywiście bez osłuchania, bo jak osłuchać przez telefon. Po co mu były studia skoro coś takiego przepisuje? Koszmar. Brak profesjonalizmu, a do tego lekceważenie pacjentów. Współczuję wszystkim niecovidowcom, którzy cierpią na serce, problemy neurologiczne i inne.

Reklama
Reklama