poniedziałek, 20 maja 2024 16:08
Reklama
Reklama

Próbowali wyrównywać szanse edukacyjne uczniów

Dobiega końca projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Razem damy radę - wyrównywanie szans edukacyjnych klas I - III szkół podstawowych specjalnych w powiecie tczewskim”.
Próbowali wyrównywać szanse edukacyjne uczniów

 

W projekcie wzięły udział dwie powiatowe szkoły specjalne: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Tczewie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie. Skierowany był do najmłodszych uczniów i uczennic klas podstawowych (klasy od I do III). Wartość projektu opiewała na kwotę 60 tys. zł. Udział wzięło w nim 29 uczniów z SOSW Tczew i 9  z SOSW Pelplin. Zajęcia prowadzone były w okresie od 1 września 2011 r. do 30 czerwca 2012 r. Ze względu na realizację nowej podstawy programowej w projekcie uczestniczyli tylko uczniowie z lekką niepełnosprawnością intelektualną. Projekt przewidywał udział uczniów w wielu zajęciach m. in. logopedycznych (120 godzin), korekcyjno – kompensacyjnych (30 godz.), dogoterapii (100 godz.), hipoterapii (120 godz.) oraz psychoedukacyjnych i socjoterapeutycznych (50 godzin).

Wszystkie zajęcia zostały zrealizowane z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy dydaktycznych,  tj. gier logicznych, puzzli edukacyjnych, testów itp. Dodatkowo dzieci korzystały z materiałów biurowo – eksploatacyjnych: kolorowych bloków, kredek, pisaków, pianek plastycznych. Zajęcia projektowe cieszyły się ogromną popularnością, dzieci chętnie uczestniczyły w dodatkowych lekcjach, korzystały z atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, które zakupione zostały w ramach projektu i które na stałe doposażyły bazę dydaktyczną placówek.

- Cieszymy się, że dzięki realizacji projektu „Razem damy radę” udało się nam wzbogacić ofertę dodatkowych zajęć specjalistycznych dla uczniów naszych ośrodków - mówi starosta tczewski Józef Puczyński. - Wybór grupy docelowej został podyktowany szczególnym charakterem projektu, w ramach którego wspierana jest idea indywidualnej pracy z uczniem niepełnosprawnym. Wierząc, że fachowa pomoc specjalistów zaangażowanych w projekcie wsparła rozwój naszych podopiecznych, dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do zrealizowania projektu.

Opr. (PZ)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama