poniedziałek, 20 maja 2024 14:44
Reklama
Reklama

Miesiące utrudnień, w zamian za poprawę jakości

TCZEW. 9 sierpnia br. punktualnie o godz. 10 w byłym już Barze Dworcowym odbyła się konferencja, na której została podpisana umowa dotycząca remontu dworca PKP w Tczewie. Remont ten według wykonawcy ma rozpocząć się od września, dlatego już dziś. informujemy mieszkańców o możliwości zmian w organizacji ruchu po płycie dworca. Remont potrwa 90 tygodni tj. 21 miesiące i będzie kosztował ponad 17 mln zł.
Miesiące utrudnień, w zamian za poprawę jakości
Termin remontu wydaje się być odległy jednak jest to uzasadnione z uwagi na stopniowe wykonywanie remontu.

Autor: Fot. (mw)

Na zorganizowanej konferencji pojawili się: Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP SA, Kazimierz Smoliński, poseł na sejm RP oraz jeden z głównych inicjatorów rządowego projektu remontów dworców, Jan Kilian, poseł na sejm RP, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski oraz Michał Grządziela, przedstawiciel wykonawcy remontu dworca firmy Poleko.

Powodem dyrektywa?

- Dla mnie najważniejsze, że poprawi się funkcjonalność tego dworca i wszelkie bariery dla osób niepełnosprawnych zostaną zlikwidowane, a to jest bardzo ważne, bo jest to duży problem tego dworca. Wiem, że są dworce w gorszej kondycji, ale nie są tak obłożone jak ten w Tczewie. Ten w Tczewie jest jednym z bardziej obłożonych dworców, jeżeli chodzi o ilość uczestników tego dworca w Polsce, dlatego jest potrzeba poprawy jego funkcjonalności – mówił podczas konferencji poseł Kazimierz Smoliński

Ponadto życzył wykonawcy, by ten nie natrafił na przeszkody, a praca przebiegała zgodnie z planem. Zwrócił też uwagę na wiek dworca, który nie powinien skrywać niespodzianek konserwatorskich i architektonicznych. Z kolei poseł Jan Kilian przypomniał, że remont tego dworca, to nie tylko sam remont jako budowli, ale też forma zintegrowania transportu kolejowego z innymi formami transportu na tym terenie.

W całym województwie pomorskim remontowanych będzie 22 dworce, w tym ten w pow. tczewskim.

Remont obejmie nie tylko budynek dworca, ale także wokół niego. Ponadto prezes zarządu przypomniał, że remont dworca ma też swoje podłoże w dyrektywach unijnych, które zakładają, że wszystkie dworce muszą być dostosowane do osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wbicie łopaty już we wrześniu

Firma rozpocznie prace remontowe na początku września, od wydzielenia dworca tymczasowego dla podróżnych. Następnie przystąpi do robót rozbiórkowych i ogólnobudowlanych. Zaczną od kondygnacji -1, następnie przejdą do kondygnacji 0. Firma będzie konsultować się jeszcze z stroną zamawiającą w sprawie organizacji ruchu pasażerów tymczasowych. Wiemy, że po przebudowie będą dwa wejścia na peron, to dotychczasowe oraz z peronu I.

(...)


Goście zapewniali, że remont jest konieczny, a wszystkie nie dogodności zostaną wynagrodzone poprawą komfortu podróży z tczewskiego dworca.  Fot. (mw)

Goście zapewniali, że remont jest konieczny, a wszystkie nie dogodności zostaną wynagrodzone poprawą komfortu podróży z tczewskiego dworca. Fot. (mw)

Goście zapewniali, że remont jest konieczny, a wszystkie nie dogodności zostaną wynagrodzone poprawą komfortu podróży z tczewskiego dworca. Fot. (mw)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Job 20.08.2019 08:47
Propaganda pisowska. Ostatnio Smoli zbierał podpisy na czyzykowie. Buraki z pisu

tylko Płażyński !!! 19.08.2019 21:07
Smoliński nie mieszaj się do dworca, bo skończy tak samo jak stocznia most lisewski i przebudowa drogi do Malborka !!! nie mówiąc już o mieszkaniach plus.

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama