czwartek, 23 maja 2024 21:32
Reklama
Reklama

Uczniowie tczewskich szkół odśpiewali hymn (ZDJECIA, FILM)

O godzinie 12.00 na Suchostrzygach na skwerze z fontanną przy ulicy Żwirki uczniowie tczewskich szkół odśpiewali hymn.
Uczniowie tczewskich szkół odśpiewali hymn (ZDJECIA, FILM)

Autor: fot (tt)

Dzieci i młodzież z tczewskich szkół, a także inni mieszkańcy Tczewa zebrali się w samo południe, na placu przy fontannie, na os. Suchostrzygi, aby razem odśpiewać „Jeszcze Polska nie zginęła”. Wspólne śpiewanie poprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, którzy w ubiegłym roku zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu”. SP 12 zdobyła wówczas wyróżnienie i nagrodę – jako jedyna szkoła z woj. pomorskiego, a do konkursu zgłosiło się ponad 550 szkół z całego kraju.

4 czerwca, w południe, do uczniów „dwunastki” dołączył prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, wiceprezydent Adam Urban, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, nr 4, 8, 11 i inni mieszkańcy Tczewa. W ten sposób Tczew włączył się do ogólnopolskiej akcji, której celem było uczczenie pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama