Szkoła zapewnia: opiekę pedagoga, opiekę logopedy, opiekę terapeutów, opiekę pielęgniarki, naukę języka angielskiego od klasy „0”, gimnastykę korekcyjną dla klas 0-III, zajęcia komputerowe od klasy I, zajęcia pozalekcyjne, wyjazdy dzieci na basen. Dyrektorem placówki jest Bożena Wysocka.
- W szkole stawiamy nie tylko na bezpieczeństwo, by uczeń czuł się dobrze, ale też na naukę, na kulturę osobistą uczniów i wszystko to, co jest zapisane w statucie – mówi Karolina Krysiewicz-Kamrowska. - Jako psycholog, pedagog pracuję nad dziećmi indywidualnie i jako klasą, nierzadko we współpracy z rodzicami, jeśli wyrażą taką wolę i chęć. Pracujemy też nad zachowaniem się uczniów w różnych sytuacjach w szkole czy poza nią. We współpracy z nauczycielami WF-u propagujemy zasady fair play, które można przenieść w codzienne życie. Start w różnych konkursach również uczy odpowiednich zachowań. Pracujemy nad motywacją, bo przecież tak po ludzku każdy ma chwile słabsze, zwątpienia. Nauczycielom zależy, by wykorzystać potencjał tkwiący w uczniach.
W tym roku szkoła zajęła II m. w Mistrzostwach Polski Małych Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej (I w powiecie) oraz III m. w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (I m. w powiecie) w unihokeju. W Mikołajkowym Turnieju Minipiłki Siatkowej w Chwaszczynie wzięły udział drużyny w składzie – w „3” siatkarskich: Aleksandra Zalewska – kpt., Małgorzata Mokwa, Natalia Owczarek, Natalia Niemaszyk, trener Anetta Mizura-Stencel oraz w „4” siatkarskich: Aleksandra Jacniacka – kpt., Zuzanna Węgrzyn, Emilia Cymanowska, Patrycja Kata, trener Anetta Mizura-Stencel. Co roku uczniowie notują liczne sukcesy w konkursach, jak i w sporcie. Np. Roksana Polańska była najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski (półfinał) w unihokeju. Michalina Noga została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Zwierzęta w książkach”, a Aneta Obrzut i Wiktoria Zielińska zajęły I i III m. w powiatowym konkursie „I ty potrafisz napisać baśń”. Młodzież świetnie się spisuje np. w konkursach filatelistycznych, poetyckich, recytatorskich czy plastycznych. Każdego roku lista nagrodzonych jest bardzo długa.
Wioleta Szeliga, kl. VI A, Subkowy
Moje ulubione przedmioty to historia, matematyka i j. angielski. Chętnie rozwiązuje różne zadania. Z historii interesuje mnie wszystko. Nauka angielskiego łatwo mi przychodzi. Ten język przyda mi się przy poszukiwaniu pracy czy podczas wyjazdów za granicę. Czytam książki, zwłaszcza obyczajowe. Ostatnia lektura to „Tajemniczy ogród”. Jeżdżę na rowerze. Brałam udział w konkursach z j. polskiego. Chciałabym zostać nauczycielką.
Natalia Niemaszyk, kl. VI B, Subkowy
Historia, matematyka, j. polski i WF to przedmioty, które lubię najbardziej. Matematyka jest ciekawa, ponieważ uczy logicznego myślenia. To fajny przedmiot i chętnie się go uczę. A czy jest trudna? Zależy o jakim dziale mówimy. Startowałam w konkursach recytatorskich i czytania ze zrozumieniem. W wolnym czasie lubię oglądać filmy animowane, jeździć na łyżwach i rolkach, grać w siatkówkę. Chcę być lekarzem stomatologiem.
Jakub Cichocki, kl. VI C, Subkowy
Lubię WF i matematykę. Z przyjemnością gram w unihokeja i piłkę nożną. Moim piłkarskim idolem jest Cristiano Ronaldo z Realu Madryt. Gram w klubie Orzeł Subkowy. Jestem obrońcą. Całkiem dobrze nam idzie w rozgrywkach. Czy postawię na sport, nie wiem, bo jeszcze nie zastanawiałem się kim chciałbym być. Chętnie rozwiązuję i obliczam różne matematyczne zadania. Startowałem w konkursie wiedzy z j. polskiego.
Marcel Czerwiński, kl. VI C, Subkowy
W szkole moimi ulubionymi przedmiotami są WF, matematyka i j. angielski. Rozwiązywanie zadań bardzo łatwo mi przychodzi. Gram w unihokeja i piłkę nożną. Jestem bramkarzem, a moim idolem jest Manuel Neuer. J. angielski przyda mi się w komunikacji z ludźmi jak wyjadę za granicę. W wolnym czasie czytam książki fantastyczne, przygodowe, gram na konsoli, chodzę na salę gimnastyczną. W przyszłości chciałbym być ekonomistą lub prawnikiem.
PATRON AKCJI:
Bank Spółdzielczy w Tczewie
Napisz komentarz
Komentarze