Na scenie scenie pojawiły się też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 z przedstawieniem „Brzydkie kaczątko” oraz roztańczone i rozśpiewane przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jarzębinka” oraz Chórek dziecięcy ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej.
Najmłodsi śpiewali oczywiście o sile ducha, nadziei i miłości. Z zespołów dorosłych zagrała m.in. Tczewska Formacja Szantowa.
W ramach akcji zorganizowano także loterię fantową, z której zysk przeznaczony został na cele charytatywne. Nie zabrakło licytacji, a także czegoś dla ciała czyli punktu gastronomicznego z kawą i ciastem, ale też kiełbaskami z grilla!
Niedzielne wydarzenia nie oznaczało jedynie zabawy. Był czas na chwilę zadumy i refleksji podczas polowej mszy świętej. Oprawę muzyczną mszy świętej wykonał Zespół „Pełni Ducha Świętego” z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. Po niej nastąpiła uroczysta chwila jaką było odznaczenie Teresy Sychmeler, prezes Stowarzyszenia Ogród Nadziei w Tczewie.
Teresa Sychmeler podziękowała na koniec za bezinteresowne wsparcie przy organizacji imprezy charytatywnej darczyńcom, sponsorom, partnerom, personelowi Szpitali Tczewskich S.A., radnym miejskim i powiatowym, wolontariuszom i ich rodzicom, gronu pedagogicznemu szkół tczewskich i powiatu.
Jednym z celów imprezy było zagospodarowanie przestrzeni przyszpitalnej do rekreacji i wypoczynku Pacjentów oraz zakup łóżka szpitalnego bariatrycznego zakup udogodnień dla pacjentów leżących.
Tego typu akcje charytatywne mają też szczególne, edukacyjne znaczenie dla propagowanie wśród społeczeństwa postaw altruistycznych, otwartych na drugiego człowieka, cierpiącego, dobijającego do brzegu życia. Pomagają też uwrażliwiać młodzież na niesienie bezinteresownej pomocy najbardziej potrzebującym.
Festyn zorganizowało wspomniane Stowarzyszenie wspólnie ze Szpitalami Tczewskimi SA.
(tomm)/Fot. Artur Wirkus
Napisz komentarz
Komentarze