poniedziałek, 20 maja 2024 23:03
Reklama
Reklama

Miasto wymieni 445 szt. źródeł światła lamp miejskich na energooszczędne

9 maja prezydent Łukasz Brządkowski podpisał umowę na modernizację oświetlenia miasta Tczewa z firmą Energa Oświetlenie sp. z o.o. z Sopotu. Przedmiotem umowy jest wymiana 279 szt. opraw oraz 445 szt. źródeł światła na energooszczędne, wykonane w technologii LED. Termin realizacji umowy przewiduje się na jesień.
Miasto wymieni 445 szt. źródeł światła lamp miejskich na energooszczędne

Autor: pixabay

Jak informuje tczewski ratusz, ze strony wykonawcy umowę podpisał pełnomocnik firmy Bartosz Purzyński. Termin realizacji prac wyznaczono na połowę października br. Umowa opiewa na kwotę 385 150,47 zł.


 

- Nowe oświetlenie pojawi się na ulicach lub ich fragmentach w różnych częściach miasta – informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie. - Będą to m.in. ul. Orkana, Nowowiejska, Tetmajera, Okrętowa, Za Portem, Stoczniowców, Samborówny, Park Kopernika, Chopina, Kapitańska, Polna, Szkoły Morskiej, Przemysłowa, Kazimierza Wielkiego, Bolesława Chrobrego, Warsztatowa wraz z kanonką, Saperska, Traugutta.

Wymiana kolejnych punktów oświetlenia na energooszczędne realizowana jest systematycznie, każdego roku.


 

(tomm)/Fot. Pixabay/UM w Tczwie



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama