sobota, 18 maja 2024 08:16
Reklama
Reklama

Boisko wielofunkcyjne dopełniłoby infrastrukturę

MAŁA SŁOŃCA. W Zespole Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy jest bardzo dobra infrastruktura, ale nie poprzestają na tym, co do tej pory zrobili. Teraz mają projekt na boisko wielofunkcyjne z bieżnią okólną. Poczynili oszczędności we własnym budżecie. Czekają na decyzję w sprawie dotacji z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej.
Boisko wielofunkcyjne dopełniłoby infrastrukturę

Marceli Kwiatek, dyrektor szkoły
- W naszej placówce systematycznie przeprowadzamy różne prace remontowe. Np. ułożenie wełny mineralnej jako izolacji cieplej na strychu starego budynku szkoły poprawiło nam wydatnie docieplenie budynku, co przełożyło się na oszczędności w ogrzewaniu. Pomalowano też wszystkie toalety (dla dzieci i te do ogólnego użytku). Uzupełniliśmy niektóre elementy wyposażenia sali na piętrze, w której przebywają maluchy. W sumie było to kilkanaście robót. Koszt samych materiałów na wykonanie zadań wyniósł ponad 4 tys. zł, a większość prac wykonał pan Bogumił Malewski, nasz pracownik. Teraz liczymy, że dojdzie do budowy boiska wielofunkcyjnego. 
Realizujemy wiele zadań. W szkolnym programie wychowawczym wdrażamy takie zagadnienia, jak np. bezpieczeństwo w szkole i poza nią, profilaktyka zdrowotna, relacje osobowe, prawa ucznia i dziecka, edukacja w zakresie uzależnień (tytoń, alkohol, narkotyki, dopalacze, Internet itp.), bezpieczeństwo w sieci, cyberprzemoc, czy kształtowanie postaw patriotycznych. Uczniowie biorą udział w różnych konkursach i mają osiągnięcia. Np. w Wielkim Maratonie Czytelniczym w klasach I-III laureatką była Olga Śliwa, a Oliwia Błeńska i Kinga Janaszek dostały wyróżnienie. W klasach IV-VI laureatem został Filip Orlikowski, a Monika Jasińska finalistką. Monika Mienik i Krzysztof Tobiański zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi...”. Monika Tobiańska zajęła pierwsze miejsce, a Filip Orlikowski drugie w międzyszkolnym konkursie „Ortograficzne łamigłówki”. Nasza drużyna zajęła IV miejsce w powiecie w rywalizacji o puchar „Orlika”. Szkoła należy do ogólnopolskiego klubu Bezpieczne szkoły. Są zajęcia dodatkowe, jak kółko historyczne, ale też np. z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wśród zajęć specjalistycznych jest logopedia czy gimnastyka korekcyjna. Mamy też zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.  
 


 

Szymon Tomczyk, kl. VI, Mała Słońca
W szkole najbardziej lubię WF i przyrodę. Ciekawią mnie różne zjawiska, zwłaszcza te związane z prądem. Interesuje mnie też geografia. Brałem udział w konkursie ekologicznym. Chętnie gram w piłkę nożną i unihokeja. Moim idolem piłkarskim jest Didier Drogba. W wolnym czasie lubię czytać książki przygodowe. Bardzo podobały mi się „Przypadki Robinsona Cruzoe” Daniela Defoe oraz „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Spotykam się z kolegami, jeżdżę na rowerze. Nie wiem kim chciałbym być w życiu, ale najchętniej prowadziłbym działalność na własny rachunek.

Mateusz Malmur, kl. VI, Mała Słońca
Moim ulubionym przedmiotem jest WF, ale nie mam problemów z pozostałymi. Interesuje mnie ogólnie świat, różne kraje. Gram w piłkę nożną, koszykówkę, unihokej. W tych dyscyplinach startuję w zawodach. Trenuję w klubie Orzeł Subkowy. Ze starszymi kolegami z rocznika 200-2001 uczestniczę w rozgrywkach ligowych. Gram na pozycji lewoskrzydłowego napastnika. Moim idolem jest Leo Messi. Jestem najlepszy w szkole w biegu na 60 m. W wolnym czasie siadam do komputera. W przyszłości jeśli nie zostanę zawodowym piłkarzem, chciałbym uprawiać sporty walki. Lubię rywalizować. 

Daria Czaplicka, kl. II, Mała Słońca
Lubię chodzić do szkoły, bo można wiele się dowiedzieć, wykonywać zadania z matematyki, czytać, rysować. Fajne są panie nauczycielki. Uczestniczę w konkursach plastycznych. W domu odrabiam lekcje, rysuję, np. jakieś zwierzątka. Moim ulubionym kolorem jest pomarańczowy, bo to taki ciepły, żywy. Czytam książki. Podobają mi się różne przygody Neli. Czasem z chłopakami pokopię sobie w piłkę. Jeżdżę na rowerze, próbuję jeździć na rolkach. Bardzo lubię tańczyć i słuchać muzyki. Od dwóch lat chodzę na zajęcia tańca do domu kultury w Subkowach. Może zostanę tancerką.  

Małgorzata Makowska, kl. III, Mała Słońca
W szkole najbardziej lubię matematykę, której łatwo się uczę. Jest logiczna. Biorę udział w konkursach plastycznych, tanecznych, w zawodach sportowych – biegam. Chodzę na zajęcia plastyczne, na których wykonujemy różne prace. Teraz, przed świętami, były to ozdoby na choinkę. Moje ulubione kolory to różowy i biały. W szkole jest fajnie i miła atmosfera. Czytam książki, zwłaszcza baśnie. Po szkole bawię się jeszcze... lalkami - ubieram je, czeszę - oraz z młodszym bratem. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze. W przyszłości chciałabym zostać fryzjerką i mieć własny salon. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Noc Muzeów w Gniewie. Biblioteka, parafia św. Mikołaja oraz Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji Noc Muzeów w Gniewie. Biblioteka, parafia św. Mikołaja oraz Muzeum Archeologiczne przygotowało moc atrakcji 18 maja w Gniewie, po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. W tegorocznej edycji udział biorą: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – oddział w Gniewie oraz Hotel Zamek Gniew. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. W trzecią sobotę maja w Gniewie nie będzie można się nudzić. Tego dnia o godzinie 14:00 otwarta zostanie nowa wystawa czasowa pn. „Szyk, styl i elegancja – dawne i współczesne turnieje rycerskie” w Domu Bramnym. Na wzgórzu zamkowym będzie możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem oraz spacery z przewodnikiem po Gniewie. Odbędą się także warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty edukacyjne o życiu na średniowiecznym zamku. Dodatkowo na placu turniejowym o godzinie 17:00 rozpocznie się turniej rycerski. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie o godzinie 16:00 w Sali Wystawowej rozpocznie się Pixel Party. Prawdziwa gratka dla fanów retro komputerów i retro gier! Pixel Party to prawdziwa podróż do przeszłości. O godzinie 17:00 w bibliotece odbędzie się inspirujące spotkanie autorskie z Kamilem Prabuckim i jego nową książką „Do czorta! Czyli nowe porządki w polskim piekle”. W tym czasie dla dzieci odbędzie się spacer z przewodnikiem ulicami Gniewu, po którym rozpoczną się warsztaty. Dodatkowo zapraszamy do czytelni, która zamieni się w strefę Legend Ziemi Gniewskiej.W Sali Kameralnej będzie można podziwiać obrazy wykonane przez Gniewską Grupę Malarską oraz skorzystać z loterii fantowej, przygotowanej przez Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku. O godzinie 19:00 rozpocznie się emocjonujący Nocny Maraton Szachowy. Natomiast w kościele parafialnym w Gniewie o godzinie 19:30 rozpocznie się spektakl Grupy Teatralnej pn. „Powołani” działającej przy Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie. Młodzi artyści przedstawią historię pt. "Szach Mat. Alicja w Krainie Grzechu". Niezapomnianym zakończeniem Nocy Muzeów będzie występ grupy Black Dragons z ich ognistym fire show. Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkich do uczestnictwa w przygotowanych atrakcjach! Noc MuzeówGniewZamek, kościół pw. św. Mikołaja, biblioteka, Dom Bramny18.05.2024godz. 17.00-00.00Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.05.2024 17:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.05.2024 23:00
Reklama