niedziela, 19 maja 2024 16:17
Reklama
Reklama

Doskonalenie techniki jazdy policjantów z Grupy Speed na Autodromie Pomorze

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku z tzw. Grupy Speed przeszli specjalistyczne szkolenie na Autodromie Pomorze, aby doskonalić swoje umiejętności manewrowania na mokrej nawierzchni i w trudnych warunkach atmosferycznych. Uczestniczyło w nim 138 mundurowych, w tym kierowcy radiowozów i motocykliści, którzy przygotowują się do sezonu letniego, aby zagwarantować bezpieczeństwo na pomorskich drogach.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Doskonalenie techniki jazdy policjantów z Grupy Speed na Autodromie Pomorze

Źródło: Policja

Szkolenia, które odbyły się już po raz czwarty, były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Instruktorzy z Autodromu Pomorze nadzorowali proces doskonalenia techniki jazdy, skupiając się na takich zagadnieniach jak teoretyczne aspekty technik jazdy, kontrola toru jazdy, hamowanie czy systemy bezpieczeństwa.

Motocykliści ćwiczyli slalomy, hamowanie awaryjne z wykorzystaniem ABS, pokonywanie zakrętów i skręty motocyklem na torze szosowym. Z kolei kierowcy pojazdów kat. B trenowali dynamiczną zmianę kierunku jazdy na małej przestrzeni, reakcję na poślizg nadsterowny i podsterowny oraz taktykę pokonywania zakrętów.

Każde ćwiczenie uwzględniało specyfikę służby policyjnej, a stopień trudności był stopniowo podnoszony, aby policjanci byli jak najlepiej przygotowani do wykonywania codziennych zadań na drogach. Doskonalenie techniki jazdy to gwarancja bezpieczeństwa podczas pełnienia służby.

fot.: mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk

film: sierż. szt. Piotr Pawłowski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama