niedziela, 19 maja 2024 15:39
Reklama
Reklama

Jedna drobna kradzież to wykroczenie, ale szereg – przestępstwo...

Jeden czyn stanowił wykroczenie, jednak szereg kradzieży w krótkim czasie poskutkowało przedstawieniem zatrzymanemu przez tczewskich kryminalnych 30-latkowi zarzutu za przestępstwo. Mężczyzna za kradzież whisky oraz artykułów spożywczych o łącznej wartości 1050 złotych może trafić do więzienia nawet na 5 lat.
Jedna drobna kradzież to wykroczenie, ale szereg – przestępstwo...

Autor: KPP Tczew

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Tczewa, którego wytypowali jako sprawce kilku kradzieży w miejscowym dyskoncie. 

Jak ustalili policjanci, 30-latek kilkukrotnie wszedł na teren supermarketu, z którego zabrał alkohol i artykuły spożywcze o łącznej wartości 1050 złotych. Mężczyzna minął linię kas, nie płacąc za produkty. Choć wartość pojedynczych kradzieży kwalifikowała czyn jako wykroczenia, zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczemu przedstawić mężczyźnie zarzut przestępstwa kradzieży, dokonanej w czynie ciągłym, który zagrożony jest surowszą karą niż wykroczenie, bo aż 5 latami pozbawienia wolności. O wysokości kary zdecyduje sąd.


 

KPP Tczew



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama