niedziela, 19 maja 2024 13:52
Reklama
Reklama

Nadchodzi 10 maja Dzień Dumy z Munduru. Żołnierze Wojsk obrony Terytorialnej mogą udać się do pracy w mundurze

Za zgodą Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. dr Krzysztof Stańczyk ustanowił 10 maja br. Dniem Dumy z Munduru w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Nadchodzi 10 maja Dzień Dumy z Munduru. Żołnierze Wojsk obrony Terytorialnej mogą udać się do pracy w mundurze

Autor: DWOT

W tym dniu żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, będący w czynnej służbie- pełniący Terytorialną Służbę Wojskową, żołnierze Aktywnej Rezerwy, żołnierze zawodowi - mogą udać się z miejsca zamieszkania do miejsc pracy/służby w umundurowaniu polowym. Żołnierze pełniący TSW oraz AR mogą występować w swoim miejscu pracy w umundurowaniu polowym, bez konieczności powołania do służby, z zachowaniem zasad żołnierskiego zachowania i przepisów ubiorczych.

W ramach Dnia Dumy z Munduru dopuszczone jest organizowanie przez żołnierzy pogadanek w środowisku cywilnym przybliżających specyfikę Terytorialnej Służby Wojskowej i specyfikę WOT.

Ustanowienie Dnia Dumy z Munduru jest spełnieniem postulatów żołnierzy pełniących TSW, którzy są dumni z faktu, że służą w naszej formacji i chcą zaprezentować się w swoim miejscu pracy w umundurowaniu.


W tym dniu chcemy zaakcentować obecności żołnierzy WOT w środowisku cywilnym. Jesteśmy w tym środowisku na co dzień, chociaż tego nie manifestujemy, jesteśmy w przestrzeni publicznej, przemieszczamy się środkami komunikacji publicznej, a żołnierze pełniący TSW wykonują pracę w swoich zakładach pracy czy instytucjach. Tego dnia chcemy pokazać, że jesteśmy ZAWSZE BLISKO społeczności lokalnych.


DWOT


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Polski Patriota 30.04.2024 21:16
W dwudziestoleciu międzywojennym każdy Oficer Najjaśniejszej Rzeczpospolitej chodził co tydzień w Niedzielę na Mszę Św do Kościoła w mundurze . W tych czasach mało kto chodzi do Kościoła a co dopiero w mundurze ☺️ I to była prawdziwa duma z munduru każdego tygodnia☺️

ObserwatorDuo 04.05.2024 12:18
Każdy? To wszyscy byli katolikami? Deistów, agnostyków i ateistów nie było w szeregach oficerskich WP? Ciekawe, jacy wysocy rangą wojskowi wstępowali w szeregi przedwojennej polskiej masonerii? :-DDD Inna sprawa, że kościoły były pełne w czasach PRL i równie w latach 90. czy nawet w pierwszej dekadzie XXI w. Ale wtedy już praktycznie nie uświadczyliśmy regularnie na mszach oficerów w mundurach. A że dziś mało kto chodzi na mszę? Cóż, Polska zaczyna nadganiać w tym względzie inne kraje Europy zachodniej (czy nawet Czechy), tyle że z dużym opóźnieniem. Powolny spadek wyraźnie zaczął się od 2011 r., ale swoiste apogeum zaczął osiągać po 2019 r. https://www.money.pl/pieniadze/kosciol-liczy-wiernych-z-roku-na-rok-jest-ich-coraz-mniej-to-juz-kryzys-6686331430410784a.html Pandemia zrobiła swoje, natomiast jak były takie kwiatki za czasów poprzednich rządów, to nie ma się co dziwić: https://oko.press/kosciol-w-panstwie-pis-ranking

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama