niedziela, 19 maja 2024 19:13
Reklama
Reklama

Event manager w czasach cyfrowych - wykorzystanie technologii w organizacji wydarzeń

Duży wpływ na to, jak zapisze się impreza w pamięci jej uczestników, ma scenariusz eventu. Każdy pragnie doświadczyć podczas wydarzenia czegoś wyjątkowego, z czym wcześniej się nie spotkał. Jego przebieg można uatrakcyjnić, korzystając z nowoczesnych technologii. Jakich narzędzi warto użyć, pracując jako event manager? Poznaj najbardziej obiecujące rozwiązania cyfrowe.
  • Źródło: Art. sponsorowany
Event manager w czasach cyfrowych - wykorzystanie technologii w organizacji wydarzeń

Jakie możliwości dają nowoczesne technologie?

Nowoczesne technologie świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku imprez, które są transmitowane w sieci/telewizji, jak i tych, których przebiegu nie rejestruje kamera. Wiedzą o tym doskonale organizatorzy koncertów, którzy trasy wielkich gwiazd planują z rozmachem. Wprowadzają ruchome platformy, dzięki którym piosenkarze unoszą się nad widownią.

Event manager odpowiada za scenariusz wydarzenia, dlatego ważne jest, aby znał nowoczesne technologie cyfrowe. Może bowiem wykorzystać niektóre z nich, aby zorganizować niezapomnianą imprezę, w którą zaangażują się uczestnicy. Jak poznać potencjał obiektu/sceny i dobrać odpowiednie środki wyrazu?

Zapoznaj się z profesjonalnym kursem event manager na stronie: https://emtg.pl/event-manager-pro/

Wizualizacje jako ważny element w organizacji imprezy

Dużą popularnością cieszą się wizualizacje, które coraz częściej towarzyszą artystom podczas występu. Niektóre stanowią dla nich tylko tło. Inne zaś odgrywają kluczową rolę w przedstawieniu. Niekiedy piosenkarze wchodzą w interakcje z wizualizacjami, które wyświetlają się na scenie. Zapewnia to ciekawy efekt i wzbudza zainteresowanie zgromadzonych widzów.

Jak praca kamer wpływa na odbiór wydarzenia?

Ogromny wpływ na odbiór występu ma praca kamer. Ujęcia mogą zarówno wspomóc słabszy występ, jak i pogrzebać świetny. Dynamiczną pracę kamer stosuje się w przypadku tanecznych i rockowych utworów, statyczną zaś przy balladach. W przypadku tych ostatnich dobrze sprawdzają się zbliżenia na twarz artysty, która wyraża emocje.

Wykorzystanie pracy świateł i laserów do uatrakcyjnienia eventu

Event manager, który pragnie zorganizować niezapomniany event i pomóc klientowi w realizacji jego celów, może wykorzystać ciekawą pracę świateł i laserów. Wspomniane rozwiązanie daje szerokie pole manewru, gdyż pozwala w prosty sposób wykreować odpowiednią atmosferę. Np. podkreśla nastrój wyczekiwania podczas rozdania ważnych nagród branżowych. 

Odpowiednie nagłośnienie jako podstawa każdej imprezy

Planując jakiekolwiek wydarzenie - koncert, kabaret, wykład czy wywiad z gwiazdą, należy upewnić się, czy nagłośnienie działa prawidłowo. Jeśli uczestnicy eventu zgłaszają w tym zakresie jakiekolwiek zastrzeżenia, trzeba działać szybko i sprawnie, aby usunąć usterkę. Trudno dobrze wspominać imprezę, na której słyszało się wyłącznie szum.

Jak wykorzystywać nowoczesne technologie z poszanowaniem praw autorskich?

Przy korzystaniu z technologii cyfrowych kluczową rolę odgrywa znajomość praw autorskich. Muzyka, fragmenty nagrań wideo czy wizualizacje znacznie uatrakcyjniają event, ale nie mogą być używane z naruszeniem cudzej własności intelektualnej.

Kurs dla event managera, dzięki któremu poznasz technologie cyfrowe

Event manager sam nie ustawia oświetlenia i nagłośnienia, zleca to zadanie podwykonawcom, ale dobrze, gdy zna się na możliwościach, z jakich korzysta branża. Pozwala mu to na opracowanie ciekawego scenariusza imprezy i sprawowanie kontroli nad pracą firm zewnętrznych. Jeśli zainteresowały Cię perspektywy, jakie otwierają przed Tobą nowe technologie, wykup szkolenie online i video Manager PRO. Składa się z 9 nagrań z różnymi specjalistami, którzy zajmują się innymi zagadnieniami z zakresu organizacji imprez. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama