niedziela, 19 maja 2024 17:18
Reklama
Reklama

Walka z przemocą i agresją rówieśniczą. Tydzień profilaktyki w SP nr 12

Za nami Tydzień Profilaktyki przemocy i agresji rówieśniczej. Ponad 168 uczniów klas VI i VII Szkoły Podstawowej nr. 12 im. B. Malinowskiego w Tczewie wzięło udział w spotkaniach profilaktycznych, prowadzonych przez tczewską profilaktyk mł. asp. Wioletę Maras-Dudyńską.
Walka z przemocą i agresją rówieśniczą. Tydzień profilaktyki w SP nr 12

Autor: KPP Tczew

Policjantka wskazała młodzieży rodzaje przemocy oraz agresji, wyjaśniła jakie mogą nieść za sobą konsekwencje oraz omówiła sposoby radzenia sobie z tego typu zachowaniami. Do zadań profilaktyki należy inicjowanie i wzmacnianie elementów chroniących prawidłowy rozwój psychiczny człowieka. Jedynym z istotnych działań jest wspomaganie uczniów w odnalezeniu własnego systemu wartości, wzmocnieniu więzi emocjonalnych w środowisku oraz nauce podjemowania właściwych decyzji. Na koniec spotkania padła jednogłośna opinia - najważniejsza w relacjach międzyludzkich jest rozmowa.


 

KPP Tczew


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama