niedziela, 19 maja 2024 19:27
Reklama
Reklama

Będą konsekwencje karne. Kierowcy zignorowali sygnały do zatrzymania się. Do tego drugi z kierowców był pijany...

Zignorowanie sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych i niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo. Odpowiedzą za nie dwaj kierujący, którzy podczas minionego weekendu zostali zatrzymani przez policjantów po krótkich pościgach.
Będą konsekwencje karne. Kierowcy zignorowali sygnały do zatrzymania się. Do tego drugi z kierowców był pijany...

Autor: KPP Tczew

Do sytuacji doszło, gdy 34-latek wymusił pierwszeństwo policjantom, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Z kolei nietrzeźwy 42-latek zatrzymany po pościgu, miał blisko 2 promile w organizmie oraz aktywny zakaz kierowania pojazdami.


 

- Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 – przypomina sierż. Katarzyna Ożóg, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Do dwóch taki sytuacji doszło podczas minionego weekendu na terenie powiatu tczewskiego. W piątek na jednej z ulic Pelplina kierujący audi wymusił policjantom służby patrolowej pierwszeństwo przejazdu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nakazujących zatrzymanie się do kontroli. Kierowca zignorował je, uciekając ulicami miasta. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że 34-latek nie ma prawa jazdy.


 

Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny za nie ustąpienie pierwszeństwa innemu pojazdowi, kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień oraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Do kolejnej sytuacji doszło w sobotę we wsi Stanisławie (gm. Tczew).


 

- Tym razem policjant z tczewskiej drogówki podał sygnał do zatrzymania kierującemu skodą, ale mężczyzna nie zareagował i przyspieszył w kierunku Tczewa – uzupełnia sierż. K. Ożóg. - Natychmiast za nim ruszyli policjanci. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby sprawdzić, co było powodem takiego zachowania kierowcy. Ten jednak nie reagował i kontynuował dalszą jazdę. Po krótkim pościgu w Dąbrówce Tczewskiej (także gm. Tczew) 42-latek został zatrzymany. Policyjne badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu chojnickiego. Ponadto mundurowi ustalili, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów.


 

To jednak nie koniec policyjnych kontroli dotyczących poważnych wykroczeń. Tego samego dnia policjanci zatrzymali także 30-letniego kierującego samochodem marki Kia, który nie miał prawa jazdy, a dodatkowo posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.


 

Opr. (tomm)/KPP Tczew


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama