niedziela, 19 maja 2024 23:23
Reklama
Reklama

280 ptaków nielegalnie przetrzymywanych wróciło na łono natury. To efekt pracy policjantów i opiekunów zwierząt

Pamiętacie 450 uwięzionych ptaków, które przetrzymywane były w skrajnych warunkach przez obywatela Włoch? Mamy dobrą wiadomość. Po odbyciu obserwacji i rehabilitacji w Pomorskim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja, 280 ptaków, które do tej pory skazane były na życie w niewoli, zostały wypuszczone na wolność i zwrócone matce naturze. Każdy z nich został zaobrączkowany i pojedynczo wypuszczony do jego naturalnego środowiska.
Kliknij aby odtworzyć

Po odbyciu obserwacji i rehabilitacji w Pomorskim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja, 280 ptaków, które do tej pory skazane były na życie w niewoli, zostały wypuszczone na wolność i zwrócone matce naturze. Każdy z nich został zaobrączkowany i pojedynczo wypuszczony do jego naturalnego środowiska.

To najpiękniejszy prezent jaki mogli otrzymać na te Święta policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy pracowali i nadal pracują nad tą sprawą, pracownicy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy z ogromną determinacją pomagali nam w tej sprawie, a przede wszystkim dla opiekunów i rehabilitantów ptaków z niezstąpionego Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja.

50 osobników nadal przebywa pod troskliwą opieką rehabilitantów. Niestety ponad 100 ptaków z uwagi na ich stan nie zdołano uratować.


 

KPP Tczew


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama