niedziela, 19 maja 2024 19:27
Reklama
Reklama

[WIDEO] Imprezy tangeuros i malarstwo Aleksandry Mocny w Gniewie. AWANGARDA KULTURY LOKALNEJ

Imprezą towarzyszącą Festiwalowi Kultur w Gniewie była impreza tangowa: 4. Milonga ks. Sambora na Zamku w Gniewie oraz w Restauracji CK Pizza. Oprawą tanga argentyńskiego była wystawa „Tańczące obrazy” Aleksandry Mocny. Wydruki na podstawie akwarelowych szkiców zaprezentowano na sztandarach na dziedzińcu zamkowym, a wystawę obrazów olejnych autorki szkiców można było oglądać w dniach 4 – 29 czerwca w Restauracji CK Pizza.
Kliknij aby odtworzyć

Podsumowanie był wieczorny finisaż wystawy 29 czerwca, który organizatorka zakończyła tangiem argentyńskim ze swoim mężem i opowieścią o swoim malarstwie oraz pasji tanecznej. Tango ze swoją partnerką Jolą zaprezentował też, pochodzący z Francji tangueoros i malarz Roland Rols.

A jeśli w Gniewie są chętni do nauki tanga, to nadal jest taka możliwość – kontakt przez CK Pizza lub przez CKiBP w Gniewie.


Zdjęcia i montaż: Wawrzyniec Mocny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kalosz 06.07.2023 15:06
Doi najm - skoro ty nie byłeś i nie jesteś zainteresowany to skorzystał z tego do czego ma prawo, tak jak i ty p. KULAS!

najm 03.07.2023 22:46
I zaś Kulas. hahaha

Robert 04.07.2023 08:34
jedyny zainteresowany kulturą. Najlepiej to zapraszać same "gwiazdy" disco polo i urządzać kółka graniaste dla seniorów

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama