niedziela, 19 maja 2024 18:46
Reklama
Reklama

Wieża widokowa na szczycie góry Wieżyca. Atrakcje Kaszub warte odwiedzenia

Jedną z ciekawszych atrakcji Kaszub jest możliwość wejścia na Górę Wieżycę o wysokości 328 m n. p. m. W miejscu tym w pradawnych czasach odprawiali swoje rytuały Słowianie. Góra stanowi najwyższe wzniesienie w linii prostej aż po Ural. W 1997 r. wybudowano tu wieżę widokową im. Jana Pawła II. Jak się dobrze rozejrzymy przy ładnej pogodzie widać nawet Mierzeję Helską.

Wysokość wieży z dachem wynosi ok. 35 m, a wysokości do platformy widokowej 30 m. Całość ma 182 stopnie. Wejście na platformę jest płatne, ale widok na szczycie wierzy w pełni to rekompensuje. Rozciąga się tam widok na całą krainę. Panorama ta nie byłaby dobrzez widoczna, gdyby nie zbudowanie wieży.

Góra znajduje się niedaleko Szymbarka, który także sam w sobie jest warty zwiedzenia (odwrócony domek, atrakcje dla dzieci i dorosłych (Muzeum Sybiraka, Gryfa Pomorskiego). Samo wejście na szczyt zajmuje ok. 30 min, marszu. U podnóża znajduje się parking.

Dodajmy, że region operuje dobrą bazą noclegową i turystyczną. To także dobre miejsce na spędzenie czasu zimą. Znajduje się tu dobrze utrzymany stok i wyciągi narciarskie.


 

(tomm)/Fot. W. Mocny



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Witek 11.06.2023 21:18
Świetne miejsce na krótki weekendowy wypad!! Niestety większość idzie tam po obdarcieu z kasy w szymbarku😆

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama