niedziela, 19 maja 2024 19:01
Reklama
Reklama

Więcej drzew na bulwarze i niecce czyżykowskiej

Zakończone zostały dwa zadania Budżetu Obywatelskiego 2023 dotyczące zadrzewienia Bulwaru Nadwiślańskiego i niecki czyżykowskiej. Wielu mieszkańców zwraca uwagę, że nasadzenia są ważne, ale warto też zadbać o ścieżki i placyki wokół miejsc pamięci.
Więcej drzew na  bulwarze i niecce czyżykowskiej

Autor: Redakcja

Oba zadania wykonała firma Barton z Tczewa. W każdej z wymienionych lokalizacji posadzonych zostało 12 drzew ozdobnych (wys. 3 m, obwód pnia 10-12 cm na wysokości 100 cm, zapewnienie rocznej pielęgnacji). Koszt zadań to łącznie blisko 50 tys. zł. W związku z tematem nasadzeń podczas ostatniej konferencji prasowej była też mowa o utrzymaniu zieleni miejskiej.

Jak zapewniał wiceprezydent Adam Burczyk, miasto stara się systematycznie dokonywać kolejnych nasadzeń, tak by idąc wzdłuż np. bulwaru nadwiślańskiego móc napotykać na drodze krzewy czy drzewa ozdobne.

Bardzo się z tego cieszymy, niestety rzeczywistość jak zwykle „skrzeczy”. Wiele ławek na bulwarze nadwiślańskim ma pod sobą wysoką trawę, podobnie jest w Parku Kopernika i Parku Miejskim. Zapewne wykoszenie trawy i dodanie paru kwietników czy krzewów nie byłoby aż tak dużym kosztem. Zwróciliśmy uwagę z-cy prezydenta Tczewa na ten mankament, który bardzo negatywnie wpływa na wizerunek miasta. Zapewniono pochylić się nad tym problemem. Zwłaszcza, że trawa pod tablicami pamiątkowymi i pomnikami powinna być wykoszona (zwłaszcza jeśli chodzi o Pomnik Solidarności oraz Ofiar Stalinizmu). Przydałyby się w tych miejscach także nasadzenia kwiatów czy krzewów, które zapewne umiliłyby czas spędzany w okolicy tych miejsc. W Parku Kopernika jest i fontanna, gdzie chętnie odpoczywają mieszkańcy, ale miejsce to wygląda dość ubogo.

Cieszymy się za to, że teren przy tzw. Głazie pamięci, poświęconym żołnierzom AK i walczącym .in. Pod Monte Cassino, jest w miarę uporządkowany

*Zdjęcia wykonaliśmy 25 maja br.


 

Tekst i fot. (tomm)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama