niedziela, 19 maja 2024 17:56
Reklama
Reklama

Płonął budynek gospodarczy. Policja ujęła sprawcę...

Wczoraj, po północy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przyjął zgłoszenie o płonącym pomieszczeniu gospodarczym.
Płonął budynek gospodarczy. Policja ujęła sprawcę...

Autor: KPP Tczew

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Narkowy (gm. Subkowy). Policjanci ustalili sprawcę podpalenia. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 20 października usłyszy zarzuty.
Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 października o godz. 00.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o palącym się składzie w miejscowości Narkowy.

- Na miejsce zostali wezwani strażacy. Policjanci z wydziału kryminalnego dzięki zdobytym informacjom bardzo szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę, który najpierw wylał benzynę, a potem podpalił pomieszczenie gospodarcze – informuje p.o. oficera prasowego mł. asp. Wioleta Maras-Dudyńska z KPP w Tczewie. - W wyniku pożaru spłonęło składowane w pomieszczeniu drewno, rury kanalizacyjne, zbiornik na wodę oraz drzwi wejściowe. Straty oszacowano na kwotę ponad 1 tys. zł. Mężczyzna w momencie zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu. 20 października najprawdopodobniej usłyszy zarzut uszkodzenia mienia.

Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. (tomm)/KPP w Tczewie 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kx 20.10.2022 15:48
Ciekawe komu i dlaczego podpalił🤨

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama