niedziela, 19 maja 2024 21:33
Reklama
Reklama

[WIDEO] [GALERIA ZDJĘĆ] Czołówka malarzy w Sopocie: m.in. E. Minge, B. Kaczmarowska Hamilton, J. Dubrowin

Tytułowy wernisaż w Sopockim Domu Aukcyjnym był efektem pleneru malarskiego artystów, którzy przez szereg dni, w zaciszu swoich pracowni w sopockich apartamentach, wspólnie pracowali nad obrazami. Efektem jest wystawa, która jest także pokłosiem wspólnych przemyśleń i dyskusji w trakcie pleneru. Wydarzenie uświetniła swoją obecnością światowej sławy projektantka mody Ewa Minge i Barbara Kaczmarowska Hamilton urodzona w Sopocie, mieszkająca w Londynie, nieoficjalna portrecistka brytyjskiej rodziny królewskiej.
Kliknij aby odtworzyć

Znana m.in. z portretu śp. Królowej Elżbiety II. Swoje prace prezentują także: Violeta Monsevych (młoda artystka z Ukrainy) i nasi czołowi polscy malarze: Joanna Sierko-Filipowska, Jan Norbert Dubrowin, Marcin Kolpanowicz, a wśród nich projektantka mody światowej sławy - Ewa Minge, która jak widać jest także utalentowaną malarką. 

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WIDEO Z PLENERU I WERNISAŻU WRAZ Z WYWIADAMI Z ARTYSTAMI W TYM ZE ZNANĄ PROJEKTANTKĄ EWĄ MINGE !!

 

Wernisaż przyciągnął także wiele osób zainteresowanych komercyjną współpracą z artystami. Co ciekawe obrazami i spotkaniem zainteresował się Wojciech Fibak, znany kolekcjoner sztuki i tenisista, który akurat przebywał w Sopocie, prezentując fragment własnej kolekcji w Państwowej Galerii Sztuki.

Kuratorem i pomysłodawcą pleneru i wystawy był tczewianin Jarosław Kukowski, któremu udało się zachwycić Ewę Mingę także Tczewem, o czym przekonamy się zapewne wkrótce.

Podczas wernisażu i późniejszej wystawy zobaczymy obrazy artystów takich jak: Krzysztof Cieślak, Jan Norbert Dubrowin, Barbara Kaczmarowska Hamilton, Michał Janczuk, Bogna Jarzemska Misztalska, Marcin Kołpanowicz, Ewelina Koszykowska, Jarosław Kukowski, Sabina Maria, Ewa Minge, Viletta Monsevich, Daniel Pawłowski, Daniel Pielucha, Łukasz Radwan, Joanna Sierko – Filipowska.


Jarosław Kukowski (ur. 11 kwietnia 1972 w Tczewie) jest polskim malarzem współczesnym, poruszającym tematy moralne i społeczne w budzący kontrowersje sposób. Jego prace wystawiane były m.in. w Oddziale Muzeum Narodowego-Królikarni, Salonach Domu Aukcyjnego Rempex, Muzeum Galicji, Bunkrze Sztuki, Voergaard Castle, Art Expo w Nowym Jorku i wielu innych galeriach i muzeach. Większość obrazów Kukowskiego zostało skatalogowanych w albumach wydawanych przez domy aukcyjne, galerie i wydawnictwa.

Jest także twórcą muralu na bloku przy ul. Armii Krajowej 61 w Tczewie.


Wawrzyniec Mocny

Tekst/montaż/wideo

Fot. Zbigniew Mocny

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama