niedziela, 19 maja 2024 17:56
Reklama
Reklama

Dzielnicowy zatrzymał złodzieja zanim pokrzywdzony zorientował się ze został okradziony

6 lipca podczas obchodu swojego rejonu dzielnicowy z tczewskiej komendy zatrzymał złodzieja, który z terenu znajdującej się na nim firmy ukradł stalowy stojak szlifierski oraz stalowy element konstrukcji hali o łącznej wartości 700 zł. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Dzielnicowy zatrzymał złodzieja zanim pokrzywdzony zorientował się ze został okradziony

Autor: KWP Gdańsk

W środę 6 lipca br. jeden z dzielnicowych tczewskiej komendy w godzinach popołudniowych podczas obchodu swojego rejonu zauważył mężczyznę, który przewoził na wózku stalowy stojak oraz stalowy element konstrukcyjny. Dzielnicowy, który bardzo dobrze zna swój rejon, za który odpowiada, od razu skojarzył, że podobne przedmioty widział na terenie jednej z firm w swoim rejonie. Mundurowy miał numer telefonu do jednego z pracowników tej firmy, z którym się skontaktował i powiedział mu, że mogło dojść do kradzieży. Mężczyzna ten przyjechał na miejsce i rozpoznał przewożone na wózku przedmioty. Potwierdził fakt kradzieży, a wartość przedmiotów oszacował na 700 zł. Skradzione mienie wróciło do właściciela.

39-letni mieszkaniec Tczewa został zatrzymany, przewieziony do komendy, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama