niedziela, 19 maja 2024 16:28
Reklama
Reklama

Stanica rekreacyjna w Śliwinach idealny przystanek dla rowerzystów

Śliwiny kontynuują realizację idei sołectwa przyjaznego turystyce rowerowej. 18 września zostanie uroczyście otwarta Stanica Rowerowo-Rekreacyjna, która jest efektem rocznej pracy przy realizacji projektu unijnego dotyczącego rekreacji rowerowej.
Stanica rekreacyjna w Śliwinach idealny przystanek dla rowerzystów

Autor: Sołectwo Śliwiny

Kółko Rolnicze – Koło Gospodyń Wiejskich w Śliwinach zakończyło po ponad roku pracy realizację projektu stanicy rowerowo-rekreacyjnej, która została zlokalizowana 50 metrów od krzyżówki w Śliwinach w kierunku na Waćmierek.

 

— Tutaj krzyżują się szlaki rowerowe Grzymisława, Joannitów oraz Jabłoniowy, więc jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek - mówi Zenon Staszewski, radny wsi Śliwiny. - Oprócz ławek, sprzętu do rekreacji umieściliśmy tam tablicę informacyjną na temat historii Śliwin, a jest ona pełna ciekawych wydarzeń. W Stanicy jest także stacja naprawcza, która umożliwi uzupełnienie powietrza w kołach czy wykonanie drobnych napraw. Nasza Stanica to nowy ważny punkt na szlakach rowerowych na południowym zachodzie Tczewa.

 

Uroczyste otwarcie Stanicy Rowerowo - Rekreacyjnej w Śliwinach będzie miało miejsce 18 września 2021 r.

Projekt został sfinansowany w ramach LGD Wstęga Kociewia, a także dzięki wsparciu m.in. UG Tczew, Pomorskiej Grupy Producenckiej SAD, Vetrex sp. z o.o. w Rokitkach, Banku Spółdzielczego w Tczewie i innych.

 

Stanica Rowerowo-Rekreacyjna to kolejny projekt zrealizowany w Śliwinach. W 2017 roku mieszkańcy przy pomocy sponsora wyremontowali zabytkową kapliczkę na skrzyżowaniu. W tym roku do dyspozycji zostało oddane boisko do piłki nożnej, a w trakcie renowacji jest druga zabytkowa kapliczka położona przy drodze do Waćmierka.

 

Pomysł zrealizowano dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

Operacja pn.: "Stanica rowerowo – rekreacyjna w Śliwinach" ma na celu: „Zwiększenie atrakcyjności części obszaru objętego LSR, przez które przebiegają szlaki rowerowe, poprzez stworzenie przyjaznej dla turystyki rowerowej infrastruktury – stanicy rowerowej na bazie dotychczasowej infrastruktury”.

 

Opr. (tomm)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama