niedziela, 19 maja 2024 18:46
Reklama
Reklama

Seniorzy, młodzież i urzędnicy czytali Zapolską na gniewskiej Starówce

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania odbyła się na gniewskim rynku 3 września. W tym roku przeczytaliśmy wspólnie akt pierwszy "Moralności Pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
Seniorzy, młodzież i urzędnicy czytali Zapolską  na gniewskiej Starówce

Autor: GOK w Gniewie

Wydarzenie odbywa się pod honorowych patronatem Pary Prezydenckiej, która samodzielnie wybiera tytuły spośród wielu propozycji przesyłanych do Kancelarii Prezydenta. W tegorocznej edycji Narodowego Czytania w Gniewie wzięli udział: wiceburmistrz Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska, seniorzy ze Stowarzyszenia Gniewskiego Uniwersytetu III wieku, delegacje ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie, przedstawiciele CKiBP, gniewska młodzież oraz mieszkańcy.

Starannie przygotowano również miejsce spotkania, by uczestnicy mogli jak najbardziej zagłębić się w świecie wykreowanym przez Gabrielę Zapolską w jej książce. Na sztalugach zostało wyeksponowane zdjęcie autorki, jej życiorys i okładka książki "Moralność Pani Dulskiej". Na koniec w Sali Kameralnej został wyświetlony spektakl Teatru Telewizji "Moralność Pani Dulskiej ". Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki i zdjęcia autorki z autografem. Serdecznie dziękujemy wyżej wymienionym, delegacjom, pocztom sztandarowym oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję Narodowego Czytania w Gniewie i towarzyszyli Nam w tym pięknym dniu!

 

 

opr. (tomm)/GOK w Gniewie



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama