niedziela, 19 maja 2024 15:39
Reklama
Reklama

Ksiądz prałat Stanisław Cieniewicz uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

5 grudnia poseł Kazimierz Smoliński poinformował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku o uhonorowaniu ks. prałata Stanisława Cieniewicza, kapelana tczewskiej „Solidarności”, budowniczego kościoła i wieloletniego proboszcza kościoła pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie, przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Ksiądz prałat Stanisław Cieniewicz uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Autor: Facebook

Aktu odznaczenia dokonał Wojewoda Pomorski - Dariusz Drelich.

Jak pisze poseł: „Miałem zaszczyt brać udział w tej uroczystości. Gratulacje i wielu lat w zdrowiu i opiece Bożej księże prałacie.”.

Jak napisano krzyż prezydencki wręczono „za wybitne zasługi w działalności społecznej i duszpasterskiej”. W uroczystości, która odbyła się w sopockim Belwederku uczestniczył również Andrzej Spiker, Dyrektor Generalny Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Przyłączamy się do gratulacji dla ks. proboszcza St. Cieniewicza, który na zawsze odcisnął pozytywny ślad w historii Tczewa i nie tylko.

 

(tomm)/fot. Facebook



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama