niedziela, 19 maja 2024 17:02
Reklama
Reklama

Szkoła będzie miała sztandar

GOGOLEWO. Publiczna Szkoła Podstawowa w Gogolewie przygotowuje się do nadania imienia Błogosławionych Dzieci z Fatimy. Będzie to wielkie wydarzenie dla placówki, działającej pod egidą Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich i lokalnej społeczności.
Szkoła będzie miała sztandar

Sebastian Łania, dyrektor szkoły
- Musieliśmy odpowiedzieć na zapotrzebowanie co do miejsc w przedszkolu. Teraz są dwie grupy. W związku z tym zaadaptowaliśmy jedną z sal szkolnych. Zakupiliśmy meble, zabawki, dywan. Z kolei dla uczniów ... pozyskaliśmy pokój nauczycielski, a dla nauczycieli wygospodarowaliśmy inne pomieszczenie. W związku z reformą oświaty, zgodnie z wolą organu prowadzącego, zastanawiamy się jak przeorganizować przestrzeń w szkole, by pomieścić siódmoklasistów.  Wykonaliśmy drobny remont korytarza. Na pewno remontu, a właściwie wymiany, wymaga dach budynku. Jeśli do tego dojdzie, dobrze byłoby obiekt szkoły „podnieść”, czyli zlikwidować skosy. Nasza szkoła jest potrzebna lokalnemu środowisku. Panuje wręcz domowa, przyjazna atmosfera. Jest duża indywidualizacja uczenia, bo najliczniejsza klasa to 12 uczniów. Chociaż zdarzają się problemy wychowawcze, z którymi sobie radzimy. Uczniowie nadal korzystają z hali sportowej w Gniewie i z basenu w Kwidzynie. Bierzemy udział w wielu programach, np. Mleko w szkole, czy  Owoce i warzywa. Dbamy o wychowanie patriotyczne, uczymy dzieci świadomości ekologicznej. Przygotowujemy się do nadania imienia placówce – Błogosławionych Dzieci z Fatimy. Sztandar jest już szyty. Środki w większości pozyskaliśmy od sponsorów, przyjaciół, rodziców i mieszkańców. Czekamy na decyzję, kiedy biskup pelpliński będzie mógł nas zaszczycić swoją obecnością. Naszym pragnieniem jest, by uroczystość odbyła się 13 maja, w setną rocznicę objawień fatimskich. 
 


 

Kinga Kwiatkowska, kl. V, Gogolewo
W szkole lubię WF, plastykę i j. angielski. Język obcy przyda mi się w przyszłości, np. w pracy. Na zajęciach z plastyki chętnie wyszywam różne rzeczy. Ostatnio robiłam choinkę z materiału. Zielony, biały i czarny to moje ulubione kolory. Na WF-ie najchętniej gram w piłkę nożną. Należę do koła misyjnego i uczestniczę w jego akcjach. Startuję w konkursach plastycznych, np. o gniewskich legendach. Namalowałam ducha na zamku. W wolnym czasie gram na komputerze i szukam przepisów na pieczenie ciast. Ostatnio udało mi się ciasto z budyniem i galaretką. Może zostanę kucharką. 

Wiktoria Rezmer, kl. VI, Gogolewo
Moim ulubionym przedmiotem jest j. polski. Chętnie czytam książki przygodowe i oglądam komiksy. Najbardziej podobał mi się „Dziennik cwaniaczka”. Fajna jest też matematyka. Interesują mnie zwierzęta i muzyka. Mam psa. Od kilu miesięcy gram na gitarze i od roku na trąbce. Chodzę na ognisko muzyczne i chciałabym grać w gniewskiej orkiestrze. Brałam udział w konkursach plastycznych oraz muzycznych. Wolny czas spędzam przy komputerze, spotykam się z przyjaciółmi i jeżdżę na deskorolce. W przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, adwokatem i pomagać ludziom. 

Wiktoria Kwiatkowska, kl. VI, Gogolewo
WF, plastyka i przyroda to moje ulubione przedmioty. Odpowiadają mi gry zespołowe, takie jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka i unihokej. Ciekawi mnie świat zwierząt, oglądam tematyczne programy w TV. Najchętniej maluję krajobrazy, w kolorze zielonym i niebieskim. Uczęszczam na kółko Caritasu i od kilku miesięcy na kółko gitarowe. Jeżdżę na basen. Czytam książki przygodowe. Podobały mi się „W pustyni i w puszczy”,  „Dziennik cwaniaczka”. Po szkole bawię się m.in. z siostrą i psem. W przyszłości chciałabym być nauczycielką WF-u.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama